اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36097 مورخ:[1397-11-29 13:24:01]
دستفروشان استان مازندران ساماندهی شوند

دستفروشان استان مازندران ساماندهی شوند

فرمانده پلیس راهور مازندران با اشاره به گردشگرپذیر بودن استان گفت: ساماندهی دستفروشان مازندران در اولویت فعالیت‌های فرمانداران قرار گیرد.


به گزارش مازند اصناف؛ سرهنگ مهدی باقری طی گفت‌وگویی در جلسه خدمات سفر مازندران اظهار داشت: با توجه  به ورود مسافران در محورهای مواصلاتی در ایام تعطیلات نشان می دهد در طول سال جاده های مواصلاتی نشان از ورود مسافران دارد.

باقری افزود: دغدغه پلیس در زمینه تصادفات در حوزه درون شهری در شهرستان ها با همکاری راهور و شهرداری نقاط حادثه خیز شناسایی شد اما در 10 ما امسال40 نفر جان خود را از دست دادند و 888 فقره تصادف جرحی داشتیم.

وی بیان کرد: در هر ماه جلسه شورای ترفیک در شهرستان ها برگزار شود تا شرایط امنی را برای مردم و مسافران فراهم کنیم زیرا آمارها نشان می دهد نوروز هرسال نسبت به  سال قبل شاهد ورود مسافران و گردشگران هستیم که اگر نتوانیم از ظرفیت مدیریتی درست استفاده کنیم بحث تصادفات افزایش می یابد.

باقری گفت: مازندران یک کلان شهر محسوب می شود در ده ماه امسال  52 درصد درون شهری تصادفات با عابرین  پیاده بود که برای کاهش این آمار اقداماتی مانند خط کشی درون شهری  در دستور کار باشد و در این زمینه از رنگهای گرم استفاده نکنیم زیرا ماندگاری این رنگ ها کوتاه و به مدت دو ماه است.

وی ادامه داد: رفع چراغ‌های معیوب، اجرای خط کشی طولی عرضی، نصب تابلوها جهت هدایت رانندگان، مرمت سطح معابر که دارای چاله هستند و یا نیاز روکش آسفالت دارند و هرس کردن شاخه های درختان و ساماندهی گذرگاه عابرین پیاده نیز اقدام شود.

باقری گفت: فرمانداران در زمینه ساماندهی دست فروشان نیز اقدام کنند.

وی افزود: در حوزه درون شهری در 10 ماه امسال 129 نفر فوت و بیش از 2 هزار نفر مصدوم شدند که امیدواریم با رعایت قوانین و مقررات در زمینه حفظ جان مردم و گردشگران همه باهم تلاش کنیم./تسنیم

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا