اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36094 مورخ:[1397-11-29 11:31:01]
 تدوین طرح جامع مدیریت بحران در مازندران ضروری است
استاندار مازندران:

تدوین طرح جامع مدیریت بحران در مازندران ضروری است

استاندار مازندران گفت: برای مقابله با بحران ها و حوادث طبیعی، تدوین طرح جامع مدیریت بحران برای استان ضروری است.


به گزارش مازند اصناف؛ احمد حسین زادگان در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با بیان اینکه طرح جامع مدیریت بحران؛ اقدامات لازم برای مراحل پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازتوانی شهر در برابر حوادث را طراحی و پیش بینی می‌کند، افزود: در عین حال سهم و نقش تمامی نهادها و سازمان‌ها در این طرح دیده می‌شود و این طرح دارای برنامه‌ای جامع و فراگیر در زمینه رویارویی با مخاطرات و سوانح خواهد شد.

حسین زادگان با اشاره به ایام پایانی سال بر آمادگی کامل دستگاه های خدمات رسان در هنگام بارندگی در استان تاکید کرد و گفت: ممکن است در این ایام در محورهای مواصلاتی استان؛ شاهد بارش برف و باران باشیم که لازم است دستگاه های اجرایی پیش بینی های لازم را داشته باشند. 

استاندار مازندران با اشاره به ضرورت حمایت از کشاورزان خسارت دیده، تاکید کرد: فرماندارن امهال تسهیلات خسارت دیدگان بخش کشاورزی را با سرعت بررسی و پیگیری کنند.

مقام عالی دولت در مازندران، یادآور شد: بانک اطلاعاتی از ماشین آلات و تجهیزات دولتی و خصوصی در استان و شهرستان ها تهیه شود تا در زمان بحران، شهرستان ها همدیگر را پوشش دهند. 

وی از همراهی بخش خصوصی در بخش های مختلف بویژه در زمان بحران ها که به کمک دولت می آیند قدردانی و خاطرنشان کرد: فرمانداران با نگاه پیشگیرانه لایروبی انهار و رودخانه‌ها و ایجاد سازه ها را با جدیت دنبال کنند و همچنین لازم است مهار آبهای سطحی نیز پیگیری شود.

استاندار مازندران در پایان تاکید کرد: هر مصوبه ای که از سوی ستاد مدیریت بحران استان در جهت مقابله با بحران صادر می شود لازم الاجراست./مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا