اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36091 مورخ:[1397-11-29 11:23:01]
 مولایی: انسداد آخرین روزنه‌های ورودمتخلفان به ساحل نشتارود
به داد ساحل نشتارود برسید

مولایی: انسداد آخرین روزنه‌های ورودمتخلفان به ساحل نشتارود

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنکابن گفت: آخرین روزنه‌های ورودمتخلفان برای برداشت شن و ماسه ازساحل نشتارود مسدود شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ برداشت‌های غیرقانونی و گسترده متخلفان از حریم 60 متر دریا در ساحل نشتارود جنب رودخانه ازارود روبروی پمپ بنزین صدری؛ موضوعی است که مردم به عنوان تخلفات عمومی آن را مطرح کردند.

این مسئله در سامانه فارس من با این توضیحات ثبت شده بود که متاسفانه چندین شب متوالی است که افراد معلوم‌الهویه و شناخته شده در همین منطقه که  به برداشت‌های غیرقانونی از حریم دریا شهرت دارند اقدام به برداشت‌های گسترده از دریا می‌کنند و راه دسترسی این افراد جاده خاکی کنار رودخانه ازارود است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تنکابن در ادامه پیگیری‌ها در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: طی آخرین بازدید صورت گرفته مسیر کنار ازارود توسط نیوجرسی بسته شده است.

هادی کیایی ادامه داد: همچنین انتهای کوچه ضلع غربی مکان روبه‌روی پمپ بنزین این مسیر توسط شهرداری با نیوجرسی مسدود شده است.

وی با اعلام اینکه برداشت ماسه از ساحل  در حال حاضر منتفی شده است، خاطرنشان کرد: درست است جلوی این کار گرفته شده ولی باید بدانیم با این کارهای موردی نمی‌توانیم برای همیشه به برداشت‌های غیرمجاز پایان دهیم بلکه باید برنامه مدونی برای آزادسازی و سامان‌دهی سواحل در دستور کار خود داشته باشیم.

پس از ثبت سوژه مردمی «به داد ساحل نشتارود برسید»، مسیر کنار ازارود و همچنین انتهای کوچه ضلع غربی مکان روبه‌روی پمپ بنزین این مسیر توسط شهرداری با نیوجرسی مسدود شد.

اما مسدودازی ساحل نشتارود با نیوجرسی افاقه نکرد و متخلفان دوباره برداشت‌ها را از سر گرفتند که پیگیری‌ها از طریق خبرگزاری فارس با مسؤولان محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان تنکابن مجددا در دستور کار قرار گرفت.

خبرگزاری فارس مازندران با شنیدن زمزمه‌هایی در ارتباط با از سرگرفته شدن برداشت ماسه از ساحل نشتارود این موضوع را مجددا در دستور کار قرار داد و با همت و همراهی مسؤولان شهرستان موفق شدند جلوی این اقدام را بگیرند.

سیدمهدی مولایی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنکابن پس از شنیدن این خبر بلافاصله شخصا از ساحل نشتارود بازدید به عمل آوردند و تدابیر لازم برای جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز برای همیشه در ساحل نشتارود انجام شد تا شاهد مواردی از این قبیل نباشیم.

سیدمهدی مولایی افزود: آخرین روزنه‌های ورودمتخلفان برای برداشت شن و ماسه از ساحل نشتارود با همکاری شهرداری تنکابن مسدود شده است.

با وجود اینکه متخلفان از کنار نیوجرسی اقدام به برداشت غیرمجاز ماسه از ساحل نشتارود کردند با پیگیری مجدد خبرگزاری فارس و همراهی و تعامل مثبت مسؤولان شهرستان برای همیشه به ماسه دزدی در ساحل نشتارود پایان داده شد که امیدواریم شاهد مسائلی از این قبیل نباشیم./فارس


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا