اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36084 مورخ:[1397-11-29 10:14:01]
 قیمت واقعی دلار چه قدر است؟/ ادعای رئیس بانک مرکزی درباره ارز

قیمت واقعی دلار چه قدر است؟/ ادعای رئیس بانک مرکزی درباره ارز

بالا رفتن قیمت ارز به خصوص دلار تاثیر بسیار زیادی بر معیشت مردم گذاشته و حالا رئیس کل بانک مرکزی مدعی است می تواند قیمت دلار را کاهش دهد اگر چهد عضو هیات رئیسه مجلس نظر دیگری دارد.

به گزارش مازند اصناف؛قیمت دلار و به طور کلی ارز در کشور از زمانی که بالا رفته قیمت کالاهای مختلف نیز گران شده و این افزایش قیمت سبب مشکلات بزرگی در معیشت مردم شده است.

قیمت گذاری دلار 4200 تومانی توسط جهانگیری و در زمان صدارت سیف مشکلاتی لا به وجود آورد که هنوز کشور دست به گریبان آن است.

همتی پس از روی کار آمدن در بانک مرکزی سعی کرد جو حاکم بر بازار ارز را از التهاب خارج و ثبات ببخشد و حالا ادعا می کند که برنامه هایی برای کاهش قیمت ارز دارد.

اما بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامیدر این خصوص می گوید: این موضوع که بانک مرکزی بخواهد قیمت ارز را کاهش دهد در عمل اتفاق نمی افتد، مگر اینکه ساز و کارهای بازار تنظیم، صادرات رونق و فضای کسب و کار تسهیل شود.

وی با بیان اینکه اگر فضای کسب و کار تسهیل شود، قیمت ارز بیش از ۸ تا 9 هزار تومان نخواهد بود، افزود: در حال حاضر ساز و کار مناسب در بازار و تسهیل فضای کسب و کار وجود ندارد، بنابراین هم اکنون باید فضا و شرایط جهت اینکه افراد مختلف از جمله تجار و تولید کننده بتوانند در کشور سرمایه‌گذاری کنند، تسهیل شود.

همتی با اشاره به اینکه بانک مرکزی می‌تواند با اقدامات خود فضای کسب و کار را تسهیل کند، ادامه داد: بانک مرکزی چاره ای جز تسهیل فضای کسب و کار ندارد، چراکه امروز شرایط بازار رقابتی بوده و هر کسی که در بازار توانمندی بیشتری داشته و بتواند خود را بیشتر با بازار مانوس و همراه کند توفیقات بیشتری نصیبش می‌شود.

اینکه دولت چه راهکارهایی برای تسهیل فضای کسب و کار دارد موضوع مهمی است که باید توجه ویژه شود، متاسفانه همچنان وضعیت اشتغال در کشور نا مناسب است و اگر به نسخه رهبری معظم انقلاب در اقتصاد مقاومتی توجه جدی شود هم اشتغال و کسب و کار رونق گرفته و هم قیمت ارز پایین می آید ./افکارنیوز

» برچسب ها : , دلار , ارز , سکه , طلا , پول , قیمت , دلار , ارز , سکه , طلا , پول , قیمتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا