اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36064 مورخ:[1397-11-23 14:52:01]
پلمب واحدهای قصابی و کبابی جمعه بازار جویبار/ واحدهایی که رفع نقص کردند برای فعالیت منعی ندارند

پلمب واحدهای قصابی و کبابی جمعه بازار جویبار/ واحدهایی که رفع نقص کردند برای فعالیت منعی ندارند

فرماندار جویبار گفت: واحدهایی که رفع نقص کردند و موازین بهداشتی را رعایت می‌کنند برای فعالیت منعی ندارند و در حال فعالیت هستند.

به گزارش مازند اصناف؛ جمعه‌بازار جویبار یکی از مشهورترین بازارهای هفتگی در استان مازندران است که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را می‌توان در این بازار مشاهده کرد.

واحدهای قصابی و کبابی یکی از قسمت‌های مهم این بازار  بوده که البته مشتریان بسیاری را به سمت خود جلب کرده و کمتر کسی هم هست که وارد این بازار شود و طعم جغول بغول‌ و کباب‌های معروف بازار را نچشیده باشد که از اوایل آذر ماه امسال به‌دلیل عدم رعایت بهداشت پلمب شده است.

از آن زمان تاکنون بازار فعال است ولی واحدهای قصابی و کبابی این بازار درصورت رفع مشکلات بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

با توجه به اهمیت سلامت و همچنین گزارش‌های متعدد مبنی بر تخلفات بهداشتی، واحدهای قصابی و کبابی در این بازار پلمب شدند تا شاهد مشکلی در این زمینه نباشیم.

فرماندار جویبار در این‌باره  اظهار کرد: درحال حاضر مشکلات بهداشتی 40 درصد از واحدهای قصابی و کبابی جمعه بازار رفع شده است.

سیدعلی اسد با اشاره به انجام  محوطه‌سازی و شیب‌بندی جمعه بازار منطبق با ضوابط بهداشتی، افزود:  در تلاش هستیم تا رعایت موازین بهداشتی در سایر واحدهای قصابی و کبابی این بازار نهایی شود.

وی تصریح کرد: واحدهایی که رفع نقص کردند و موازین بهداشتی را رعایت می‌کنند برای فعالیت منعی ندارند و درحال فعالیت هستند.

پیش از این در پیگیری خبرگزاری فارس مازندران در سامانه فارس من، دادستان جویبار گفت: بارها شاهد گزارش‌هایی مبنی بر تخلفات فراوان در این مکان بودیم که  متأسفانه در برخی موارد گوشت‌ها بدون مُهر دامپزشکی در این مکان عرضه می‌شده و این مسأله تهدیدی برای بهداشت عمومی است.

محمد قنبری با تأکید بر اینکه هرگز نباید مصالح جامعه را فدای فرد خاصی کنیم، خاطرنشان کرد:متأسفانه با وجود هشدارهای مرکز بهداشت مسائل بهداشتی در این مکان رعایت نمی‌شد.

مدیرکل دامپزشکی مازندران نیز گفت، اظهار کرد: به‌دلیل عرضه غیربهداشتی گوشت و فرآورده‌های گوشتی واحدهای قصابی و کبابی جمعه بازار جویبار پلمب شدند.

سیدحسین رضوانی گفت: مکان عرضه گوشت، واحدهای قصابی و کبابی جمعه بازار جویبار درحال سامان‌دهی است.

فرماندار جویبار نیز در این‌باره  اظهار کرد: سال‌های سال افراد بسیاری در بازار هفتگی جویبار به‌عنوان برند و هویت دارند کار می‌کنند که به‌طور حتم مورد حمایت ما هستند.

سیدعلی اسد افزود: مشاهده کردیم در برخی از قصابی‌ها و کبابی‌های جمعه‌بازار جویبار معیارها و ضوابط بهداشتی رعایت نمی‌شود که لازم است سلامت عامه مردم را در سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر واحدهای قصابی و کبابی جمعه بازار همین امروز نسبت به رفع مشکلات بهداشتی اقدام کنند فردا می‌توانند فعالیت کنند که ما هم علاقه‌مند هستیم زودتر این مشکلات برطرف شود.

یاری شهردار جویبار نیز تعداد غرفه‌های کباب و قصابی را حدود 150 غرفه اعلام کرد و افزود: حدود 80 تا 90 نفر در این مراکز مشغول کار هستند.

 

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا