اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36061 مورخ:[1397-11-23 13:53:01]
بازرسی از 21 واحد عرضه سموم نباتی در محمودآباد/  فروش سموم تاریخ گذشته ممنوع است
مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد خبر داد

بازرسی از 21 واحد عرضه سموم نباتی در محمودآباد/ فروش سموم تاریخ گذشته ممنوع است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد از رصد و پایش 21 فروشگاه عرضه سموم نباتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ احمد صادقی با اشاره به نقش مدیریت صحیح مصرف کود شیمیایی و سموم در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی های زیست محیطی، گفت: به‎منظور پايش واحدهاي فروش سموم نباتی، نمایندگان صنعت، معدن و تجارت و واحد حفظ نباتات و حراست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد در گشت مشترك به بازديد از فروشگاه های عرضه سموم نباتی این شهرستان پرداختند.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد هدف از پایش را جلوگیری از تولید و توزیع سموم ثبت نشده و تاریخ گذشته عنوان کرد و افزود: در این شهرستان 27 فروشگاه عرضه سموم نباتی بخش تعاونی وخصوصی وجود دارد که در اين بازديد 21 واحد فروش و عرضه سموم و آفت كش ها در سطح شهر مورد پایش قرار گرفت.

 

وی خاطرنشان کرد: هرگونه تغییر در بسته بندی، دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع بوده و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی الزامی است.

 

صادقی ادامه داد: در این پایش  وضعیت حضور مسوول فنی در فروشگاه، ثبت اطلاعات کامل فروش سموم، فروش سموم بدون نسخه گیاهپزشکی، خرید سموم از شرکت های پخش مجاز، عدم وجود سموم تاریخ منقضی در فروشگاه، ثبت اطلاعات در سیستم مانیتورینگ سموم، عرضه و ميزان و انواع فروش سموم و آفت كش ها،‌ بررسي وضعيت محيطي و نحوه مديريت ‌سموم فاسد سنواتي مورد بررسي قرار گرفت.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد تصریح کرد: فروش سموم تاریخ گذشته ممنوع بوده و توزیع کنندگان موظفند از توزیع آن خودداری کرده و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 
 


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا