اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36038 مورخ:[1397-11-17 11:43:01]
همه ما در مرگ‌های خاموش متهم هستیم!
نائب رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران:

همه ما در مرگ‌های خاموش متهم هستیم!

نائب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: اینکه گزارش بدهند 29 نفر در اثر مرگ خاموش به رحمت خدا رفتند همه ما متهم هستیم؛ در بسیاری از گاز گرفتگی‌ها لوله بخاری بالاتر از خروجی قرار دارد و باید در حوزه بازرسی گاز به صورت جدی‌تر ورود پیدا کنیم.

به گزارش مازند اصناف؛ در روزهای اخیر پزشکی قانونی استان مازندران خبر مرگ 29 نفر در اثر گاز گرفتگی را تایید کرده است.

این خبر پس از مرگ پنج نفر در شهرستان آمل به صورت جدی در سطح رسانه‌ها پیگیری شده است و خانواده‌های متوفی هم چندان پیگر امور نیستند.

اما نظر نائب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران درباره مرگ 29 نفر و مسائل مطرح شده چیز دیگری است.

سیف‌الله علی‌نیا در این ارتباط معتقد است اینکه
گزارش بدهند 29 نفر در اثر مرگ خاموش به رحمت خدا رفتند همه ما متهم هستیم؛ در بسیاری از گاز گرفتگی‌ها لوله بخاری بالاتر از خروجی قرار دارد و باید در حوزه بازرسی گاز به صورت جدی‌تر ورود پیدا کنیم.

البته علی نیا اظهارات دیگری هم درباره مشکلات جامعه مهندسی مطرح کرده است.

وی خاطر نشان کرد: جامعه مهندسی 22 سال فرصت داشته که آسیب شناسی از وضعیت شغلی خود داشته باشد و با مطرح شدن بحث تبصره دو ماده 24 مشخص شد که مردم و ادارات پشتیبان این سازمان نبودند، مهندسان با پیگیری‌ها انجام شده تلاش کردند که از حقوق خودشان دفاع کنند.

وي تصريح كرد: كمتر از ٢ درصد هزينه كل ساخت مربوط به خدمات مهندسي است كه در قبال ارائه خدمات و مسئوليت مهندسان و اجراي قانون نظام مهندسي و تامين امنيت و آسايش شهروندان، این رقم بسيار ناچيز است.

علی‌نیا در ارتباط با وضعیت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، اظهارداشت: ممکن است این سوال مطرح شود که چرا مباحث آتش نشانی در استان رعایت نمی‌شود؟. در حال حاضر با تلاش‌های انجام شده در بحث اطفا و اعلام حریق ورود پیدا کرده و اگر قرار است مسئولیت جدیدی برای مهندسان مکانیک تعریف شود باید تعرفه جدیدی برای آنان لحاظ شود.

علی نیا اضافه کرد: با توجه به پیشرفت‌های علمی، آتش سوزی ساختمان‌ها در اثر قصور و کوتاهی قابل پذیرش نیست و دلیل آن هم حذف بازرسی مهندسان رشته مکانیک به دلیل بروکراسی اداری است.

نائب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، یادآور شد: در صلاحیت طراحی و نظارت، استان مازندران جزء پنج استان اول کشور و در بازرسی گاز سومین استان کشور بوده و در سال 97 هیچ استانی یک ریال افزایش تعرفه برای مهندسان مکانیک اعمال نکردند اما در مازندران این موضوع با همکاری کمیته چهار نفر انجام شده است.

وی اضافه کرد: در بحث استفاده از فاضلاب خاکستری بحث تغییر سرفصل آموزش ارتقاء پایه در دستور کار قرار گرفته و پیشنهاد لازم به شورای مرکزی ارائه شده است.

این مسئول یادآور شد: در ارتباط با خدمات نظام مهندسی مسئولیت حقوقی خودمان را کامل بشناسیم.

وی با اعلام اینکه در روزهای اخیر گزارشی از پزشکی قانونی مازندران درباره مرگ خاموش و گازگرفتگی منتشر شده است،گفت: در ارتباط با خدمات نظام مهندسی مسئولیت حقوقی خودمان را کامل بشناسیم، اینکه گزارش بدهند 29 نفر در اثر مرگ خاموش به رحمت خدا رفتند همه ما متهم هستیم؛ در بسیاری از گاز گرفتگی‌ها لوله بخاری بالاتر از خروجی قرار دارد و باید در حوزه بازرسی گاز به صورت جدی‌تر ورود پیدا کنیم.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا