اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36020 مورخ:[1397-11-14 19:19:01]
 راه‌اندازی پارک کسب وکار فضاپایه در حوزه کشاورزی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران اعلام کرد

راه‌اندازی پارک کسب وکار فضاپایه در حوزه کشاورزی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران از راه‌اندازی پارک کسب وکار فضاپایه در حوزه کشاورزی در استان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ یداله طهماسبی در نشست مشترک با رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با بیان اینکه مازندران از لحاظ ظرفیت کشاورزی جز 3 استان برتر کشور بوده و این ظرفیت فرصت مناسبی است تا با استفاده از فناوری های نوین و بکارگیری خدمات ICT، تحولی شگرف را در این بخش شاهد باشیم خاطر نشان کرد: بهره وری و استفاده از خدماتICT نقش بسزایی را در توسعه کشاورزی دارد.

وی با اشاره به وجود بیش از 460 هزار هکتار زمین کشاورزی در سطح استان، بیان داشت: بیش از 90 درصد از از این مناطق تحت پوشش سرویس تلفن همراه و اینترنت می باشند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران استفاده از داده های فضایی و بحث IOT را در بخش کشاورزی زمینه ساز افزایش تولید محصول، کاهش ضایعات، صرفه جویی 30 تا 35 درصدی میزان مصرف آب، مدیریت دقیق در کاشت و برداشت و رونق و بهبود زندگی کشاورزان دانست.

وی راه اندازی پارک کسب وکار فضاپایه در حوزه کشاورزی را در مازندران امری ضروری دانست و تصریح کرد: اگر کشاورزان فواید و مزایای استفاده از خدمات ماهواره ای و اینترنت اشیا(IOT) را در صنعت کشاورزی درک کنند، در استفاده از این خدمات ترغیب خواهند شد.

همچنین در این نشست تیموری رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، ضمن تقدیر از اقدامات موثر وزارت ارتباطات در بخش های مختلف گفت: این دانشگاه بمنظور تلفیق صنعت IT و علوم کشاورزی، آماده هر گونه همکاری و تعامل با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات است./ بلاغ

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا