اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 3602 مورخ:[1392-03-18 19:55:01]
 یک میلیون نفر انتخابات را برگزار می‌کنند/ ۶۰ هزار شعبه اخذ رأی در داخل و ۲۸۵ شعبه در خارج
وزیر کشور در جمع خبرنگاران:

یک میلیون نفر انتخابات را برگزار می‌کنند/ ۶۰ هزار شعبه اخذ رأی در داخل و ۲۸۵ شعبه در خارجوزیر کشور گفت: یک میلیون نفر در کشور، انتخابات را برگزار می‌کنند؛ همچنین ۶۰ هزار شعبه اخذ رأی در داخل کشور و ۲۸۵ شعبه نیز در خارج کشور دایر خواهند بود.

به گزارش نجبا و به نقل از فارس، مصطفی محمد نجار در حاشیه همایش بزرگ نمایندگان فرمانداران در شعب اخذ رای استان تهران اظهارداشت: تمامی مسئولین کشور مستقیم و یا غیرمستقیم از طریق انتخابات، انتخاب شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 30 انتخابات در کشور برگزار شده است، گفت: تمامی این انتخابات با سلامت انجام شده است.

وزیر کشور گفت: مراقبت ویژه، صحت، نداشتن رودروایسی و اجرای مُر قانون از مواردی است که در انتخابات کشور لحاظ می‌شود.

وی به چهار رکن برگزاری انتخابات در کشور اشاره کرد و گفت: امانتداری، عدالت‌محوری، مشارکت گسترده و رعایت قانون ، خصوصیت‌های برگزاری انتخابات است که وزارت کشور بر این اصول انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران را برگزار می‌کند.

محمد نجار با بیان اینکه تمامی کاندیداها به صورت یکسان از امکانات دولتی برای تبلیغ استفاده می‌کنند، گفت: حجم کار انتخاباتی در استان تهران بالاتر از استان‌های دیگر است بنابراین باید مسئولان استانی نیز بیشتر فعالیت داشته باشند.

وزیر کشور به اجرای قانون در انتخابات تأکید کرد و گفت: یکی از ابزارهای اجرای مُر قانون و سلامت انتخابات، حضور نمایندگان فرمانداران در شعب اخذ رأی است و این افراد باید مراقبت کنند که جانب‌داری علیه کسی صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه مشارکت و حضور گسترده مردم در انتخابات بسیار مهم است، گفت: نتیجه انتخابات را مردم رقم می‌زنند و حضور گسترده آنها دشمن شکن است.

وی با بیان اینکه چشم جهان به انتخابات آتی در جمهوری اسلامی ایران است، گفت: هرچقدر این انتخابات پرشورتر باشد دشمنان ما بیشتر نا‌امید می‌شوند.

مصطفی محمدنجار خاطرنشان کرد: بنده مطمئنم روز 24 خرداد این ملت بزرگ یک بار دیگر با شکوه و عظمت خاص خود به میدان می‌آیند و حماسه دیگری را رقم می‌زنند.

در ادامه مصطفی محمد نجار بیان داشت: وزارت کشور مفتخر است که به نمایندگی از دولت در مقطع انتخابات حضور دارد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 50 میلیون نفر می‌توانند در انتخابات آینده شرکت کنند، گفت: در سطح کشور 60 هزار شعبه اخذ رای و 130 هزار صندوق رأی وجود دارد.

به گفته وی 285 شعبه نیز در خارج از کشور به اخذ رأی اقدام می‌کنند.

محمد نجار با بیان اینکه یک میلیون عوامل اجرایی در سطح کشور، انتخابات را برگزار می‌کنند، گفت: عوامل اجرایی از معتمدین ملت هستند و از 13 نفر هیئت اجرایی 9 نفر آنها معتمد مردم هستند.

وی با بیان اینکه انتخابات یک جشن مردمی است، گفت: حضور آحاد ملت در این جشن موجب سرافرازی کشور در مقابل دشمنان است.

وزیر کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا دور چهارم مناظره‌های کاندیداهای ریاست جمهوری برگزار می‌شود، گفت: برابر قانون کاندیداها از امکانات دولتی و صدا و سیما استفاده می‌کنند و بدون هیچگونه هزینه‌ای، این امکانات در اختیارشان قرار می‌گیرد.

وی تأکید کرد: تنها 5 روز دیگر به انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است که در این فرصت موضوع مناظره چهارم را نیز در کمیسیون تبلیغات به بحث می‌گذاریم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا