اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36017 مورخ:[1397-11-14 19:13:01]
 زمینه تقویت بنیادهای علمی و صنایع فراهم شود
معاون استاندار مازندران:

زمینه تقویت بنیادهای علمی و صنایع فراهم شود

معاون امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استان مازندران گفت: برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی در کشور نیاز به تقویت ارتباط بین دانشگاه‌ها و مراکز تولیدی داریم.


به گزارش مازند اصناف؛ حسن خیریان‌پور در مراسم تجلیل از نخبگان استان مازندران و رونمایی از جایزه علمی امام محمد باقر(ع) با اعلام اینکه اقدامات موثری در انقلاب اسلامی ایران انجام شده است، اظهار کرد: به دلیل اقدامات موثر نظام دشمن ما را وارد جنگ اقتصادی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های بسیاری زیادی که در کشور وجود دارد، با گسترش مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان و ایجاد ارتباط بین شرکت‌های تولیدی و دانشگاه‌ها نیازمندی‌های خودمان را تامین کنیم.

معاون امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری مازندران با اشاره به پیشرفت‌های که در حوزه ارتباطی استان ایجاد شده است، افزود: بیش از هزار و 800 روستای استان از خدمات اینترنت برخوردار هستند که به عنوان زیرساخت است، از این ظرفیت باید در همه بخش‌ها استفاده کنیم.

این مسئول با اعلام اینکه از ظرفیت نخبگان در حوزه‌های مختلف کشور باید استفاده شود، گفت: ظرفیت بسیار مناسبی در نیروی انسانی استان وجود دارد.

خیریان‌پور ادامه داد: فعالان اقتصادی زیادی در استان مازندران در فعالیت اقتصادی منحصر به فرد هستند، مجموعه پرورش ماهی خاویاری که در جویبار ایجاد شده قابل اتکا است.

وی با اعلام اینکه در استان مازندران سالانه هفت میلیون تن انواع محصولات کشاروزی با بهترین را داریم، گفت: بیش از یک میلیون و 300 هزار تن برنج در مازندران تولید می‌شود و از کیفیت مناسبی برخوداری است و بیش از 208 هزار تن گوشت سفید در این استان تولید می‌شود و همه نشان از اقدامات و تلاش‌های انجام شده در استان مازندران است.

خیریا‌ن‌پور با اعلام اینکه 95 هزار تن سالانه انواع محصولات شیلاتی در استان تولید می‌شود، گفت: بیش از 180 هزار تن بهترین کیوی کشور در این استان تولید شده و در سال جاری بیش از 98 هزار تن صادرات کیوی داشتیم.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا