اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36011 مورخ:[1397-11-13 16:16:01]
حداکثر سود فروشگاه‌های زنجیره‌ای 2 تا 3 درصد است

حداکثر سود فروشگاه‌های زنجیره‌ای 2 تا 3 درصد است

حداکثر سود حاصل از این فعالیت عددی حدود 2 تا 3 درصد از کل فروش است که موجب عرضه کالا به قیمت ارزان‌تر به هموطنان می‌شود و دستاورد این اقدام افزایش قدرت خرید مشتریان و ساکنان شهرها و در نتیجه ارتقا سطح اشتغال و رفاه در جامعه است.

به گزارش مازند اصناف؛ در پی درج گزارشی با عنوان " تعدد فروشگاه‌های زنجیره‌ای تهدیدی برای سوپرمارکتی‌های کوچک" در تاریخ 6 بهمن 1397 در خبرگزاری فارس، موارد ذیل برای تنویر افکار عمومی به استحضار خوانندگان فهیم ارسال می‌شود.
اولاً، از ارباب جراید و رسانه‌ها انتظار می‌رود علاوه بر پای بندی به اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌ای، افکار عمومی را نسبت به فروشگاه‌های زنجیره‌ای که همواره باهدف خدمت به اقشار مختلف جامعه کمر همت بسته‌اند، با اطلاعات نادرست مخدوش نکنند و رعایت انصاف را در تهیه و نشر اخبار به‌کارگیرند، ثانیاً بیان چند نکته حائز اهمیت است:
دولت  در حال حاضر با توجه به نقش موثر و بی‌بدیل فروشگاه‌های زنجیره‌ای با بیش از 3 هزار شعبه در سراسر کشور در توزیع عادلانه اقلام تنظیم بازار، به‌عنوان اهرمی کارآمد برای حفظ آرامش و ثبات در بازار، بازوی دولت در جلوگیری از عرضه کالای قاچاق و فعالیتی پویا برای اشتغال‌زایی بیش از 50 هزار نفر از اقشار جوان و تحصیلکرده در کل کشور با سرمایه‌گذاری‌های کوچک و بزرگ بخش خصوصی برای کنترل بازار بهره می‌گیرد.

در همین رابطه خواست و اراده دولت بر سرعت گرفتن سیستم نوین‌سازی صنعت خرده فروشی در کشور استوار شده و واحدهای سنتی به‌دلیل بهره‌وری پایین و غیراقتصادی بودن، در صورت قرار نگرفتن در این مسیر ناگزیر به حذف هستند.

اما، اولویت اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای حفظ اشتغال واحدهای صنفی کوچک و همچنین ایجاد اشتغال پایدار در اقصی نقاط کشور است، در حال حاضر این واحدها با عقد قرارداد فرانچایز با اعضای اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای از مزایای تخصیص وام بدون بهره، آموزش کارکنان و فروشندگان، تأمین و نصب تجهیزات فروشگاهی و تأمین کالا بهره‌مند می‌شوند، که این اقدام گامی از سوی اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای جلوگیری از عرضه کالاهای بدون اصالت و قاچاق و ... که سلامت هموطنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، به‌شمار می‌رود.

در همین رابطه این اتحادیه با محوریت وزارت صمت در حال تهیه پیش نویس لایحه فرانچایز برای تصویب در مجلس شورای اسلامی است.

نکته دیگر آنکه حداکثر سود حاصل از این فعالیت عددی حدود 2 تا 3 درصد از کل فروش است که موجب عرضه کالا به قیمت ارزان‌تر به هموطنان می‌شود و دستاورد این اقدام افزایش قدرت خرید مشتریان و ساکنان شهرها و در نتیجه ارتقا سطح اشتغال و رفاه در جامعه است.


به‌عنوان سخن پایانی خاطرنشان می‌شود، فروشگاه‌های زنجیره‌ای رسالت سهولت در دسترسی عموم مردم به امکانات و کالاهای اساسی جهت تحقق عدالت اجتماعی را سرلوحه کار خود قرار داده‌ و در این راستا تمام توان خود را به‌کار می‌گیرند، ضمنا این مهم در راستای همراهی با دولت محترم در اجرای سیاست‌های نوین‌سازی سیستم توزیع و براساس ضوابط خاص داخلی ابلاغ شده از سوی مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت است.


خواهشمند است دستور فرمایید وفق قانون رسانه‌ها نسبت به درج پاسخ و توضیحات اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای دراین‌باره اقدام فرموده و همچنین از آن رسانه محترم انتظار می‌رود اخبار منتشره بر اساس واقعیت‌ها و به‌دوراز جنجال‌ها، فضاسازی‌ها و با دقت نظر توام باشد.

 

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا