اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36010 مورخ:[1397-11-13 16:06:01]
 تعدیل 1500 نیرو در بنگاه‌های بزرگ اقتصادی مازندران / عدم ثبات بازار بزرگ‌ترین مشکل بنگاه‌ها
معاون امور صنایع سازمان صنعت مازندران خبر داد

تعدیل 1500 نیرو در بنگاه‌های بزرگ اقتصادی مازندران / عدم ثبات بازار بزرگ‌ترین مشکل بنگاه‌ها

معاون سازمان صمت مازندران با بیان اینکه بنگاه‌های بزرگ اقتصادی در مازندران سال جاری تاکنون بین یک هزار تا یک هزار 500 نفر تعدیل نیرو داشتند، گفت: بزرگترین مشکل بنگاه‌های اقتصادی در مازندران عدم وجود ثبات در بازار است.


به گزارش مازند اصناف؛ علیرضا یوسف نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به فعالیت سه هزار و 200 بنگاه اقتصادی در مازندران اظهار کرد: با بررسی واحدهای بزرگ که تاثیر بسزایی در ارزش افزوده و اشتغال دارند قریب به یک هزار و 700 بنگاه مورد بررسی قرار گرفتند که 63 درصد آنها واحدهای فعال و نیمه فعال بودند.

وی با بیان اینکه نمی‌شود منکر مشکلات بنگاه‌های اقتصادی در مازندران شد، ادامه داد: بنگاه‌های اقتصادی در مازندران در سخت‌ترین شرایط ممکن به سر می‌برند و فعالیت می‌کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه گفته شود که تمامی‌ واحدها تعطیل هستند و آمار‌های از این دست نیز صحت ندارد، اظهار داشت: طبق آخرین آمار تامین اجتماعی مربوط به آمار بیمه شدگان در مازندران در واحدهای صنعتی و غیرصنعتی قریب به 102 هزار نفر بود که امسال به 103 هزار نفر رسید که این بدین معنی است که اگر ریزشی وجود دارد جایگزین می‌شوند.

یوسف نژاد با بیان اینکه بنگاه‌های بزرگ اقتصادی در مازندران سال جاری تاکنون بین یک هزار تا یک هزار 500 نفر تعدیل نیرو داشتند، تاکیدکرد: بزرگترین مشکل بنگاه‌های اقتصادی در مازندران عدم وجود ثبات در بازار است.

وی افزود: تغییر قیمت اجناس و عدم وجود ثبات در بازار موجب شده تا نیاز به نقدینگی در بنگاه‌های اقتصادی افزایش یابد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت معدن و تجارت استان مازندران با اشاره به اینکه با وضعیت فعلی اقتصاد باید سازمان‌های مختلف نگاه خود را نسبت به بنگاه‌های اقتصادی منعطف‌تر کنند، افزود: باید به تولیدی که در حال حاضر از تمامی‌جوانب تحت فشار است حمایت بیشتری کرد.

وی تاکید کرد: با وجود اینکه بنگاه‌های اقتصادی در آمل زیاد است اما شرایط آنها حادتر از دیگر نقاط نیست

یوسف‌نژاد در پایان با اشاره به اینکه واحد های تولیدی مشکل دار شناسایی شدند، گفت: طبق آخرین آمار از سامانه بهین یاب واحدهای تولیدی مشکل دار بالای 10 نفر نیروی کار با متوسط کشور تقریبا یکی است.

 

بلاغ مازندران

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا