اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 36009 مورخ:[1397-11-13 15:29:01]
 قیمت طلا، سکه و دلار در بازار کاهش یافت+ تازه‌ترین قیمت‌ها در روز جاری
مازنداصناف گزارش می‌دهد

قیمت طلا، سکه و دلار در بازار کاهش یافت+ تازه‌ترین قیمت‌ها در روز جاری

قیمت‌ طلا در اولین روز از هفته جاری نسبت به هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

به گزارش مازند اصناف؛ قیمت‌ طلا در اولین روز از هفته جاری نسبت به هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

بر اساس این گزارش، علیرغم افزایش قیمت جهانی طلا در بازار امروز  ولی به‌دلیل کاهش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت طلا و سکه سیر نزولی را در پیش گرفته‌اند.


از سوی دیگرشاهد کاهش تقاضا برای خرید طلا و سکه، همزمان با کاهش قیمت‌ها در بازار هستیم و  برخلاف انتظار، هر زمان قیمت‌ها در بازار نزولی باشد، تقاضا برای خرید هم کم می‌شود.

گفتنی است در بازار آزاد، هر قطعه نیم سکه بهار آزادی 2 میلیون و 250 هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و  360 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 752 هزار تومان فروخته می‌شود.

 
شایان ذکر است هر گرم طلای 18عیار نیز 368 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

محمدرضا نصیری در این‌باره ضمن تأیید کاهش قیمت طلا در بازار به خبرنگار ما گفت: قیمت طلا از گرمی 375 هزار تومان در هفته قبل به 368 هزار تومان در بازار امروز رسید که کاهش تقریبا 7 تا 10 هزار تومانی در هر گرم طی روز جاری داشته است.

وی افزود: البته این ریزش قیمت که قطعا مقطعی خواهد بود از اواخر روز پنجشنبه آغاز شده است و به نظر می‌رسد موقتی باشد، مگر آنکه اتفاق دیگری رخ دهد.

این عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر در مرکز مازندران متذکر شد: این کاهش قیمت می‌تواند از کاهش قیمت دلار در بازار امروز نیز متأثر باشد.

این فعال صنفی بازار طلا بیان کرد: قیمت دلار در بازار آزاد از 12 هزار و 200 تومان در هفته قبل به نرخ 11 هزار و 800 تومانی در بازار امروز رسیده است که این کاهش قیمت نیز مقطعی خواهد بود.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا