اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35996 مورخ:[1397-11-11 15:12:01]
 بهره‌برداری از 1350 واحد مسکن مهر مازندران طی دهه فجر
مديركل راه و شهرسازی مازندران خبر داد

بهره‌برداری از 1350 واحد مسکن مهر مازندران طی دهه فجر

مديركل راه و شهرسازی مازندران گفت: بيش از یک‌هزار و 355 واحد مسكن مهر در مازندران طی ایام دهه فجر با اعتبار 471 میلیارد ریال در شهرستان‌های آمل، بابل، بهشهر، تنکابن، قائم‌شهر، نور و بابلسر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش مازند اصناف؛ سید محمد نظری طی گفت‌وگویی در خصوص تعداد پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری اداره کل راه و شهرسازی مازندران طی ایم دهه فجر، از بهره‌برداری 35 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر یک‌هزار و 176 ميليارد ریال در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خبر داد.
 
وی با بیان اینکه پيروزی انقلاب اسلامی، ايران را در مسيری نوين قرار داد، مسيری كه حيات اجتماعی و اقتصادی را در فضايی معنوی و روحانی به حركت واداشت؛ افزود: طی چهار دهه پس از پيروزی انقلاب اسلامی، بسياری از استعدادهای نهفته بخش حمل‌ونقل، مجال بروز پيدا کرده و فعاليت‌های بيشماری در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای در استان به‌ويژه در دولت يازدهم امكانات گسترده‌ای را برای توسعه ساير بخش‌ها در استان به‌وجود آورده است.
 
مديركل راه و شهرسازی مازندران تصریح کرد: از اين‌رو، اين اداره كل در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی كه فرصت مغتنمی است، توانست بيش از یک‌هزار و 355 واحد مسكن مهر و 35 پروژه در حوزه ساخت و توسعه راه‌ها، فنی و اجرایی و ساختمان‌های دولتی با اعتباري بالغ بر یک‌هزار و 176  ميليارد ریال را به بهره‌برداری برساند.
 
 این مسئول در خصوص پروژه‌های راهسازی اين اداره كل عنوان کرد: تكميل شبكه راه‌ها در شتاب بخشيدن به توسعه موثر بوده و سرمايه‌گذاری در اين زمينه از جمله سرمايه‌گذاری زيربنايی محسوب می‌شود.

نظری ادامه داد: اين اداره كل طی اين ايام،  4 پروژه در حوزه ساخت و توسعه راه‌ها از جمله احداث پل پنبه چوله ساری، تعریض و بهسازی حسین آباد – طوسکلا ، بهسازی و تعریض راه روستایی به شهرک گهرباران – میاندرود و بهسازی و تعریض راه دسترسی به شهرک صنعتی بابلسر  را با اعتباری بالغ بر 87 میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رساند.
 
وی در خصوص پروژه‌های افتتاحی در بخش راه روستايی ياد آور شد: مازندران با توجه به نوع اقليم و شرايط توپوگرافی و به طبع تنوع فراورده‌های كشاورزی، مسئله راه‌های مناسب روستايی به‌منظور حمل‌ونقل هرچه سريع‌تر، آسان‌تر و در عين حال ارزان‌ترين فرآورده‌ها به بازار مصرف، يكي از اصلی‌ترين دغدغه‌های ذهنی مسئولين استان است، لذا اين اداره كل از سال گذشته با مشاركت خوب روستاييان توانست عمليات بهسازی و آسفالت راه‌های روستايی را به طور گسترده در دستور كار خود قرار دهد، تاجایی كه بر اساس ارزيابی صورت گرفته، جزو  استان‌های برتر در سطح كشور شد.
 
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران متذکر شد: 28 پروژه در قالب احداث یک دستگاه پل ( بسنده عباس آباد ) و بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی به طول 38 كيلومتر و با صرف اعتباری بالغ بر 109 میلیارد ریال از جمله پروژه‌های افتتاحی اين اداره كل در حوزه راه روستایی است.
 
نظری بهسازی و آسفالت راه روستایی كريكلا - ازارسی (بابل )، آسفالت راه روستایی انگوران(چالوس)، آسفالت راه روستایی لوط (آمل)، آسفالت راه روستایی سعيد آباد- عقيه‌خيل(ساری)، آسفالت راه روستایی كنت (بهشهر)، آسفالت راه روستایی دوراب شوراب(نکا)، آسفالت راه روستایی فولاد کلا (بابل)، آسفالت راه روستایی الیت(چالوس) و آسفالت راه روستایی حمزه‌ ده سفلی شهرستان نوشهر از جمله پروژه‌های شاخص در حوزه راه روستایی است که ان‌شاالله در ایام الله دهه فجر به بهره‌برداری و مورد استفاده روستاییان قرار خواهد گرفت.
 
وی اضافه کرد: در حوزه مديريت فنی و اجرای نيز دو پروژه با اعتباري بالغ بر  508 ميليارد ریال به بهره برداری می‌رسد که احداث بیمارستان 220 تختخوابی خاتم الانبیاء بهشهر و ساختمان بخشداری لاله آباد واقع در شهرستان ساری از جمله این پروژه‌ها است.
 
مديركل راه و شهرسازی مازندران به پروژه‌های افتتاحی در بخش مسكن اشاره و تأکید کرد: يکی از نيازهای مهم برای کشورهای توسعه يافته و در حال توسعه، ايجاد يک سيستم کارآمد شهری در تمامی ابعاد بوده که در اين ميان نقش مسکن به‌عنوان سرپناه برای هر انسانی در اين جوامع، می‌تواند نقش تعيين کننده‌ای داشته باشد.

نظری گفت: در اين ايام، بيش از یک‌هزار و 355 واحد مسكن مهر در مازندران با اعتباری بالغ بر 471 میلیارد ریال در شهرستان‌های آمل، بابل، بهشهر، تنکابن، قائم‌شهر، نور و بابلسر به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا