اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35982 مورخ:[1397-11-09 15:22:01]
 جلوگیری از 23 هزار فقره ساخت‌وساز غیرمجاز در مازندران
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

جلوگیری از 23 هزار فقره ساخت‌وساز غیرمجاز در مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه تاکنون از 23 هزار فقره ساخت و ساز غیرمجاز در مازندران جلوگیری شد، گفت: از دهه‌های گذشته تاکنون، هفت هزار و 500 فقره بنای غیرمجاز در مازندران قلع و قمع شد.

به گزارش مازند اصناف؛ عزیزاله شهیدی‌فر به مناسبت سالروز تاسیس  سازمان امور اراضی در جمع مسؤولان امور اراضی جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: زمین‌های کشاورزی و خاک مازندران در دنیا نادر است و باید به بهترین شکل از آن محافظت کرد.
 
وی افزود: 18.5 میلیون هکتار اراضی کشاورزی در کشور وجود دارد که 2.5 درصد آن در مازندران است و 1.3 درصد خاک ایران را مازندران تشکیل می‌دهد.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه 77 نوع محصول زراعی و باغی در مازندران تولید می‌شود و در بسیاری از محصولات مانند کیوی، مرکبات، برنج و دانه های روغنی زبانزد هستیم، خاطرنشان کرد: تنوع محصولات کشاورزی مازندران نشان‌دهنده خاک مرغوب این استان برای تولیدات کشاورزی است.
 
این مسؤول با اشاره به اینکه تاکنون از 23 هزار فقره ساخت و ساز غیرمجاز در مازندران جلوگیری شد، ادامه داد: 4 هزار و 85 هکتار مجوز کاربری برای زمین‌های کشاورزی مازندران صادر شد.
 
شهیدی‌فر بیان کرد: از دهه‌های گذشته تاکنون، هفت هزار و 500 فقره بنای غیرمجاز در مازندران قلع و قمع شد که در راستای جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز زمین‌های کشاورزی انجام شده است.
 
وی از واگذاری 13 هزار و 170 هکتار زمین برای اجرای طرح‌های مختلف در استان تاکنون خبر داد و گفت: 134 هزار هکتار طرح کاداستر در مازندران در دست اقدام است تا تثبیت مالکیت برای کشاورزان انجام شود.
 
 به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، در کارگروه رفع تداخلات 45 هزار هکتار از زمین‌های دولتی و مردم حل و فصل شد.
 
انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا