اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35980 مورخ:[1397-11-09 12:50:01]
صنایع سلولزی مازندران با مشکل تأمین چوب مواجه است
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری مازندران:

صنایع سلولزی مازندران با مشکل تأمین چوب مواجه است

مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری مازندران یکی از بزرگ‌ترین صنایع استان را صنایع سلولزی برشمرد و گفت: در حال حاضر این صنعت با مشکل تأمین چوب مواجه است.

به گزارش مازند اصناف؛ مهدی گلچوب در مراسم درختکاری با نام "یادگاری بر زمین" در شهرستان سوادکوه، بر توسعه جنگل و فرهنگ درختکاری تأکید کرد و افزود: حسب دستور استاندار تیمی مامور مطالعه ظرفیت بخش دولتی و خصوصی برای استفاده از‌ آنها در رابطه با این امر شد تا بتوانیم مازندران را به سرسبزی سال‌های گذشته بازگردانیم و فضای سبز و جنگل که برند مازندران است را به این استان بازگردانیم.

وی یکی از بزرگ‌ترین صنایع استان را صنایع سلولزی برشمرد و با اشاره به اینکه در حال حاضر این صنعت با مشکل تأمین چوب مواجه است، یکی از کارکردهای انجام این طرح را در راستای فراهم کردن مواد اولیه برای این صنعت و به تبع آن ایجاد زمینه اشتغال برای ده‌ها هزار نفر در سطح کشور و هزاران نفر در استان عنوان کرد.

مدیرکل دفتر هماهنگی و امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به آرامش‌بخش بودن جنگل برای انسان‌ها، گفت: توسعه این طرح علاوه بر بعد اقتصادی، در بعد فرهنگی و معنوی نیز اثرگذار است و امیدواریم با توسعه کشت جنگل و جنگل‌کاری بتوانیم یادگار خوبی بر روی زمین به جای بگذاریم و همانطور که گذشتگان کاشتند و ما استفاده کردیم ما بکاریم و دیگران بهره‌برداری کنند.

سعید یزدانی، فرماندار سوادکوه نیز با اشاره به تقاضای شهرستان مبنی بر دریافت 110هزار اصله نهال، گفت: در هفته منابع طبیعی تعداد چهل هزار نهال به شهرستان تحویل داده می‌شود که در حدود 85 هکتار نهال غیرمثمر توسط منابع طبیعی و حدود 40 هکتار نهال مثمر توسط جهاد کشاورزی غرص خواهد شد و امروز نیز به‌صورت نمادین در سه شهر شهرستان 600 اصله نهال کاشته شد.

حمیدرضا احمدی، رئیس منابع طبیعی شهرستان سوادکوه، نیز از کاشت 600 اصله نهال در شهرستان خبر داد و افزود: مقدار توزیع نهال در سطح سه شهر بر اساس درخواست شهرها بوده و از این 600 نهال حدود 200 نهال ون (زبان گنجشک)، 200 نهال گیلاس وحشی، 50 صنوبر و حدود 10 نهال نیز از نوع درختان سوزنی بوده و مابقی افرا و صنوبر بوده است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا