اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35866 مورخ:[1397-10-19 13:57:01]
پرداخت ۳۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌های مازندران طی سال‌جاری
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران خبر داد

پرداخت ۳۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌های مازندران طی سال‌جاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: در ۹ ماه اول امسال ۳۲ هزار میلیارد تومان از منابع داخلی بانک ها در استان تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ حسن خیریان پور صبح چهارشنبه در کارگروه اشتغال با بیان اینکه برای سرمایه گذاری در استان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی باید برای جذب سرمایه های خرد اقدام کنند گفت: برای سرمایه گذاری همه باید پای کار باشند و امسال ۳۲ هزار میلیارد تومان در بخش های مختلف تسهیلات پرداخت کردند که رشد هشت درصدی داشته است.

وی افزود: هر چه قدر سرمایه گذای بیشتر صورت گیرد اشتغال بیشتر و کاهش بیکاری را منجر می شود و باید در این راستا به مهارت آموزی توجه اساسی کرد.

وی عنوان کرد: دستگاه های اجرایی، آموزش و پرورش و فنی و حرفه ای باید به مقوله مهارت آموزی توجه کنند و امسال سه هزار و ۳۴۸ سهمیه مهارت آموزی داشتیم و با پیگیری صورت گرفته، ۱۲۰ درصد از میزان سهمیه به تعداد بیش از چهار هزار نفر محقق شده است.

خیریان پور با اشاره به ظرفیت های خوب فنی و حرفه ای برای مهارت آموزی تصریح کرد: مهارت آموزی در محیط واقعی کار بسیار مهم است و برای مهارت آموزی افراد بیکار و جویار کار باید تلاش شود.

معاون استاندار مازندران خواستار توجه ویژه به کارورزی در استان شد و گفت: همچنین پرداخت تسهیلات سرمایه درگردش و سرمایه ثابت برای رونق تولید و اشتغال اهمیت زیادی دارد و در سال جاری اقدامات خوبی با همکاری بانکها، دستگاه های اجرایی و فرمانداران صورت گرفته است.

وی گفت: در مرحله اول تسهیلات اشتغال روستایی ۱۶۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به استان اختصاص داده شد و ۱۰۰ درصد اعتبارات به مرحله انعقاد قرارداد و پرداخت رسیده است.

وی گفت: در زمینه اشتغال فراگیر با همکاری بانکها و دستگاه های اجرایی، رتبه دوم انعقاد قرارداد طرح ها را در کشور کسب کردیم و در زمینه ساماندهی تسهیلات مددجویی نیز تلاش هایی صورت گرفته است.

خیریان پور ادامه داد: در زمینه تسهیلات مشاغل پشتیبان سهمیه استان ۲۸ میلیارد تومان بوده است و برای بسته جدید رونق تولید نیز اعتباراتی درنظر گرفته شده است.

معاون استاندار مازندران یادآور شد: تاکنون ۴۰۰ میلیارد تومان طرح در قالب بسته رونق تولید برای بانکهای عامل ارسال شده است و از بانکها تقاضای تسریع در پرداخت تسهیلات هستیم.

وی با اشاره به گردشگری بودن مازندران خواستار تهیه طرح های اشتغال در حوزه گردشگری شد.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا