اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35862 مورخ:[1397-10-19 11:14:01]
تولید بدون آلاینده در دستور کار صنعت‌گران مازندرانی/ همگام شدن صنایع با استانداردهای زیست محیطی

تولید بدون آلاینده در دستور کار صنعت‌گران مازندرانی/ همگام شدن صنایع با استانداردهای زیست محیطی

در جلسه رفع موانع تولید در شرق مازندران بر تولید بدون آلاینده توسط صنعت‌گران استان تأکید شد.


به گزارش مازند اصناف؛ توجه به محیط زیست از دغدغه‌های مهم جامعه امروزی ما در بخش‌های مختلف است و همچنان که توجه به رعایت محیط زیست توسط تک تک افراد جامعه از تأکیدات مهم مسؤولان است؛ توجه به تولید بدون آلاینده هم از تأکیدات مهم دیگر است.

امروزه در حوزه صنعت و معدن، یک الزام است و باید استانداردهای لازم زیست محیطی مورد توجه سرمایه‌گذاران و مسئولان قرار گیرد .

توجه به الزامات زیست محیطی توسط سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان موجب شد تا جلسه رفع موانع تولید در شرق مازندران با هدف رفع آلایندگی زیست محیطی در دستور کار قرار گرفته و تولید بدون آلاینده از دغدغه‌های مهم مسؤولان است که باید در دستور کار صنعت‌گران باشد.

دغدغه‌ای که توسط توحیدی‌مقدم فرماندار نکا، مهدی گلچوب مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی مازندران، حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی مدیرکل محیط زیست مازندران، محمد محمدپورعمران رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اعلام و بر رعایت نکات، مسائل و ضوابط زیست محیطی تأکید شد.

 

*همگام شدن صنایع مازندران با استانداردهای زیست محیطی

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی مازندران در جلسه رفع موانع تولید در شرق مازندران با اشاره به همگام شدن صنایع مازندران با استانداردهای زیست محیطی گفت: نگاه زیست محیطی، گامی برای توسعه صنعت است.

مهدی گلچوب اظهار کرد: دغدغه‌های زیست محیطی در برخی از صنایع وجود دارد و باید با هم‌فکری و تعامل برای رفع آن اقدام شود.

وی افزود: در سال‌های اخیر شاهد تحولی در محیط زیست استان هستیم و با درایت مدیر کل محیط زیست مازندران و دلسوزی، با درایت کارهای بسیار خوبی در این حوزه انجام و مشکلات فراوانی حل و فصل شده است.

گلچوب بیان کرد: ما حامی محیط زیست و توسعه اقتصادی هستیم و باید برای رفع برخی از مشکلات همه با هم همگام شده و تلاش کنیم.

 

* نظارت و پایش صنایع، دائم و همیشگی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران نیز با اعلام اینکه نظارت بر صنایع و رفع آلودگی‌ها و آلاینده‌ها یکی از وظایف مهم ما در محیط زیست است؛ گفت: نظارت و پایش صنایع، دائم و همیشگی است.

حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی با اعلام اینکه نظارت محیط زیست بر صنایع باید دائم باشد؛ اظهار کرد: چشم انداز خوبی برای رسیدن به توسعه پایدار وجود دارد و برای این امر باید هماهنگی صنعت و توسعه با ساز و کارهای محیط زیست در استان ترسیم شود.

این مسؤول با اعلام اینکه محیط زیست در خدمت صنعت‌گر و دوستدار صنعت است؛ یادآور شد: رشد صنایع و توسعه اقتصادی زمانی مورد اقبال عمومی است که با تخریب محیط زیست همراه نباشد.

 

* رفع موانع صنعتی در گرو رعایت الزامات زیست محیطی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز در ادامه این جلسه با اعلام اینکه رعایت ضوابط محیط زیست، نیاز اصلی صنایع است؛ بیان داشت: رفع موانع صنعتی در گرو رعایت الزامات زیست محیطی است که باید عملیاتی شود.

محمد محمدپور عمران بیان کرد: حفظ محیط زیست لازمه کار و فعالیت اقتصادی و صنایع است که سرپیچی در این حوزه مورد قبول ما نیست و باید الزامات زیست محیطی رعایت شود.

وی افزود: تولیدات ما دارای مشکلات فراوان است و نمی‌توان یک شبه برای رفع مشکلات اقدام کرد اما باید با تلاش همه جانبه در جنگ اقتصادی فعلی تلاش کرد و با تحمل برخی مشکلات، به توسعه رسید.

 

* حمایت از سرمایه‌گذاران گامی برای توسعه اشتغال

فرماندار نکا نیز با اشاره به اینکه حمایت از سرمایه‌گذاران گامی برای توسعه اشتغال است؛ یادآور شد: شهرستان نکا از جمله شهرستان‌های صنعتی استان است که نقش مهمی در توسعه دارد و باید با حمایت از سرمایه‌گذاران برای توسعه بیشتر گام برداشت.

عبدالجواد توحیدی‌مقدم گفت: دشمن هر روز توطئه جدید دارد و با توجه به ظرفیت‌های مهمی که در سطح شهرستان نکا وجود دارد؛ باید با کار کارشناسی و نظارت‌های لازم تلاش شود تا کالاهای خوب با برندهای مناسب در شهرستان تولید و برای اشتغال، کاهش بیکاری، توسعه اقتصادی و مقابله با دشمن گام برداریم.

 

*الزامات محیط زیستی باید توسط صنایع رعایت شود

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان نکا نیز با اعلام اینکه الزامات محیط زیستی باید توسط صنایع رعایت شود؛ اظهار کرد: باید استعلام‌های زیست محیطی توسط صنایع انجام تا نسبت به ارائه مجوز بهره‌برداری اقدام شود و اگر این الزامات رعایت نشود، ارائه مجوز امکان‌پذیر نیست.

مهدی کشاورزیان گفت: بهره‌برداری بدون توجه به الزمان زیست محیطی مورد تایید نیست و از فعالیت و ارائه مجوز ممانعت می‌شود.

در این بین رفع مشکلات زیست محیطی و حمایت از تولید، مهم‌ترین دغدغه تولیدکنندگان است که در جلسه رفع موانع تولید صنایع نکا توسط مدیران دو صنعت تولید ام دی اف و اچ دی اف رهاسان و روغن حلاوت بیان شد.

مدیر شرکت رهاسان شهرک صنعتی نکا نیز با اعلام اینکه این شرکت، نخستین تولید کننده اوراق فشرده با ماشین‌آلات نصب شده بدون بهره‌گیری از توان نیروهای خارجی است؛ خاطر نشان کرد: این شرکت در صنعت ام دی اف و اچ دی اف فعالیت دارد.

ازگلی افزود: این شرکت از آلودگی زیست محیطی بالایی همچون صنایع دیگر برخوردار نیست و همه تلاش ما بر این است که آب استفاده شده در این صنعت به چرخه برگردد.

مدیر شرکت حلاوت که در تولید کره مارگارین و روغن صاف فعالیت دارد؛ نیز در سخنانی اظهار کرد: این شرکت از جمله شرکت‌های استان در تولید کره مارگارین است اما متاسفانه 16 قلم جنس ما وابسته است و اگر ثبت سفارش به موقع انجام نشود؛ فعالیتی در این کارخانه نخواهیم داشت.

علی زائراومالی با بیان اینکه رفع برخی از مشکلات زیست محیطی را می‌توان با گفتمان و مراجعه با فرماندار حل و فصل کرد؛ افزود: برای رفع هر مشکل از سوی محیط زیست، باید به مراجع قضایی پاسخ دهیم که امیدواریم این مشکلات ابتدا با حضور فرماندار حل و فصل شود.

وی گفت: برای حمایت از اشتغال ابتدا باید از صنعت‌گران حمایت شود و نهادهای مختلف باید حامی تولیدکنندگان بوده و برای توسعه اقتصادی گام بردارند.

 سلامت محیط زیست از ضرورت‌های لازم و ضروری عصر حاضر است و در این بخش رعایت سلامت زیست محیطی در صنایع از مسائل مهمی است که با قوت توسط محیط زیست در دستور کار است که امیدواریم با توجه به شرایط خاص اقتصادی و مشکلات متعدد تولید کنندگان، صنعت‌گران نهایت تلاش خود را برای فعالیت تولید بدون آلایندگی در دستور کار قرار دهند.

مرجع: فارس

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا