اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35857 مورخ:[1397-10-18 15:35:01]
 افزایش 2 برابری قیمت ماهی‌های پرورشی و آزاد در بازار امسال/ ماهی سفید کیلویی 70 هزار تومان!
رئیس اتحادیه فروشندگان ماهی آزاد و پرورشی مرکز مازندران:

افزایش 2 برابری قیمت ماهی‌های پرورشی و آزاد در بازار امسال/ ماهی سفید کیلویی 70 هزار تومان!

رئیس اتحادیه فروشندگان ماهی در مرکز مازندران با بیان اینکه کلیه ماهی‌های بازار با افزایش متوسط دو برابری نسبت به سال قبل همراه است؛ گفت: قیمت هر کیلو ماهی سفید در بازار بسته به وزن ماهی از 70 هزار تومان به بالا است.

به گزارش مازند اصناف؛ مجتبی فرزادی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص تازه‌ترین قیمت انواع ماهی در بازار‌های استان اظهار کرد: قیمت حال حاضر هر کیلو ماهی پرورشی قزل‌آلا در بازار 30 هزار تومان و ماهی سالمون 35 هزار تومان است.

وی در خصوص علت افزایش قیمت این نوع ماهی در مقایسه با سال گذشته گفت: از آن‌جا که تخم این ماهی‌ها از خارج از کشور تأمین می‌شود، نوسانات ارزی موجب افزایش تقریبا دو برابری قیمت آن در بازار سال‌جاری شده است.

رئیس بازار ماهی مرکز مازندران ادامه داد: البته افزایش خوراک آبزیان برای ماهی‌های پرورشی نیز از دیگر علل عمده افزایش قیمت ماهی‌های پرورشی است.

رئیس اتحادیه فروشندگان ماهی در مرکز مازندران خاطرنشان کرد: قیمت هر کیلو ماهی‌های آزاد دریایی نظیر فتوفاک 10 هزار تومان، کپور 18 هزار تومان و کفال 40 هزار تومان است.

فرزادی در خصوص قیمت ماهی سفید که یکی از پرطرفدارترین ماهی‌های بازار است؛ پاسخ داد: قیمت هر کیلو ماهی سفید در بازار بسته به وزن ماهی از 70 هزار تومان به بالا است.

وی علت افزایش قابل توجه قیمت ماهی سفید در بازار امسال نسبت به سال گذشته بیان کرد: کلیه ماهی‌های بازار با افزایش متوسط دو برابری نسبت به سال قبل همراه است که دلیل افزایش ماهی‌های دریایی، کمبود صید طی سال‌جاری است.

رئیس اتحادیه فروشندگان ماهی مرکز مازندران در پایان متذکر شد: به منظور ساماندهی بازار ماهی در مرکز مازندران این بازار چند سالی است که در خارج از شهر و در کمربندی ساری-قائم‌شهر متمرکز شده است که به‌دلیل فاصله چند کیلومتری از شهر تنها در سال نخست فعالیت بازار، شهرداری ساری اقدام به اجرای سرویس رایگان به این بازار کرد و این خدمات که برای کسبه این بازار نیز مفید بود در سال‌های بعد قطع شد که امیدواریم این طرح از سوی مسئولان در ایام نزدیک به پایان سال و بازار شب عید اجرایی شود.

انتهای پیام/


» برچسب ها : , افزایش , قیمت , ماهی , مازندران , سفید , کفال , کپور , افزایش , قیمت , ماهی , مازندران , سفید , کفال , کپورمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا