اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35852 مورخ:[1397-10-17 14:05:01]
 مصرف روزانه 40 تن مرغ در ساری/ توزیع مرغ گرم تنظیم بازاری از امروز در فروشگاه‌های بزرگ/ مرغ در بازار آزاد 12800 تومان!
رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران خبر داد

مصرف روزانه 40 تن مرغ در ساری/ توزیع مرغ گرم تنظیم بازاری از امروز در فروشگاه‌های بزرگ/ مرغ در بازار آزاد 12800 تومان!

روزانه نزدیک به 30 تا 40 تن مرغ در مرکز مازندران مصرف می‌شود که در حال حاضر این میزان با توجه به قیمت این کالا به 30 تن رسیده است. در کنار توزیع مرغ 10500 تومانی، خوشبختانه قیمت مرغ در مرغداری‌ها نیز نسبت به هفته‌های اخیر کاهش یافته است و هم اکنون مرغ با قیمت 12 هزار و 800 تومان در حال عرضه به مصرف‌کنندگان است.

به گزارش مازند اصناف؛ بنا بر مصوبه شورای تنظیم بازار استان مقرر شد تا از امروز 17 دی‌ماه، توزیع گوشت گرم مرغ با قیمت 10 هزار و 500 تومانی در استان صورت گیرد و بنا به اعلام تعزیرات حکومتی، کلیه واحدهای صنفی ملزم شده‌اند تا مرغ را با قیمت 10 هزار و 500 تومان به مشتریان عرضه کنند.

در این باره گفت‌وگویی را با کامران هاشمی رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ مرکز مازندران انجام داده‌ایم تا از قیمت امروز بازار مطلع شویم.

به گفته هاشمی، روزانه نزدیک به 30 تا 40 تن مرغ در مرکز مازندران مصرف می‌شود که در حال حاضر این میزان با توجه به قیمت این کالا به 30 تن رسیده است.

وی افزود: روز گذشته 12 تن مرغ گرم به برخی از واحدهای عرضه و فروشگاه‌های بزرگ در مرکز استان جهت فروش با قیمت 10 هزار و 500 تومانی داده شد که این مقدار، پاسخگوی نیاز بازار نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و تخم مرغ در مرکز مازندران خاطرنشان کرد: با حمایت دولت و افزایش سهمیه استانی، عوامل فروش مرغ با این قیمت افزایش پیدا خواهد کرد و هم اکنون نیز در دسترس مردم در اقصی نقاط استان قرار گرفته است.

هاشمی تصریح کرد: در کنار این اقدام ستاد تنظیم بازار، خوشبختانه قیمت مرغ در مرغداری‌ها نیز نسبت به هفته‌های اخیر کاهش یافته است و هم اکنون مرغ با قیمت 11 هزار و 600 تومان در بین عوامل فروش توزیع و با اعمال سود قانونی 10 درصدی با قیمتی حدود 12 هزار و 800 تومان در حال عرضه به مردم است.

وی ابراز امیدورای کرد طی روزهای آینده با گسترش اجرای این طرح، قیمت‌ها شکسته خواهد شد و به قیمت منطقی و واقعی نزدیک خواهد شد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا