اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35851 مورخ:[1397-10-17 12:45:01]
روند افزایشی قیمت طلا در بازار با چراغ خاموش!/ افزایش 12 هزار تومانی هر گرم طلا نسبت به هفته گذشته
مازنداصناف گزارش می‌دهد

روند افزایشی قیمت طلا در بازار با چراغ خاموش!/ افزایش 12 هزار تومانی هر گرم طلا نسبت به هفته گذشته

بررسی وضعیت طلا با رصد قیمت‌ این کالا در بازار هفته جاری در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته، حکایت از روند افزایشی آن البته با حرکت چراغ خاموش و شیب ملایم دارد.گویی سیاست‌های بازدارنده دولت برای مهار بازار سرکش ارز و طلا، هر از چند گاهی حریف زور بازار نمی‌شود و شیب صعودی دوباره به سراغ این بازار متلاطم و بحث برانگیز می‌آید.


به گزارش مازند اصناف؛ بررسی وضعیت طلا با رصد قیمت‌ این کالا در بازار هفته جاری در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته، حکایت از روند افزایشی آن البته با حرکت چراغ خاموش و شیب ملایم دارد.

گویی سیاست‌های بازدارنده دولت برای مهار بازار سرکش ارز و طلا، هر از چند گاهی حریف زور بازار نمی‌شود و شیب صعودی دوباره به سراغ این بازار متلاطم و بحث برانگیز می‌آید.

با رصد قیمت امروز بازار در مازندران، سکه امامی با قیمت 3 میلیون و 740 هزار تومان، نیم سکه با نرخ یک‌میلیون و 910 و ربع سکه با مزنه یک‌میلیون و 180 هزار تومانی در معاملات، خرید و فروش می‌شود و این در حالی است که قیمت سکه امامی در دوازدهم دی‌ماه یعنی نزدیک به شش روز قبل، 3 میلیون و 620 هزار تومان، نیم سکه یک‌میلیون و 880 هزار تومان و ربع سکه یک‌میلیون و 170 هزار تومان بوده است.

محمدرضا نصیری در این‌باره به خبرنگار ما می‌گوید: از چند روز گذشته تا کنون، قیمت‌ها در بازار طلا، آرام آرام روند افزایشی به خود گرفته است و در مقایسه با هفته گذشته، هر گرم طلا، 10 تا 12 هزار تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هر گرم طلای 18 عیار، 340 هزار تومان است، ادامه می‌دهد: اگر دولت نتواند دلار به بازار تزریق کند و سیاست‌های ارزی خود را تغییر دهد، دوباره شاهد بازگشت طلا به قیمت‌های غیرواقعی گذشته خواهیم بود.

این فعال بازار طلا و ارز در مازندران اظهار کرد: اقتصاد را نمی‌شود با زور، پلیسی و با اهرم فشار کنترل کرد و سیاست‌های اقتصادی خاص خود را دارد و مطمینا با وضعیت کمبود دلار و قیمت بیش از 11 هزار تومانی دلار در بازار آزاد، بدون تزریق ارز به بازار نمی‌توانیم به یک ثبات نسبی دست پیدا کنیم.

به گفته نصیری، روند فعلی بازار طلا یک روند رو به بالا است که مشخص نیست چه زمانی ترمز زیر پای دولت برای مهار قیمت طلا و ارز، خالی کند و روند افزایشی قیمت‌ها، دوباره شتاب بگیرد؟!

انتهای پیام/

» برچسب ها : , قیمت , طلا , سکه , نیم سکه , دلار , بازار , مازندران , قیمت , طلا , سکه , نیم سکه , دلار , بازار , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا