اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35847 مورخ:[1397-10-17 10:34:01]
 توزیع مرغ 10 هزار و 500 تومانی از امروز در مازندران/قیمت‌های فعلی پذیرفتنی نیست
در جلسه استانی شورای تنظیم بازار مطرح شد

توزیع مرغ 10 هزار و 500 تومانی از امروز در مازندران/قیمت‌های فعلی پذیرفتنی نیست

رئیس جهاد کشاورزی مازندران در جلسه استانی تنظیم بازار قیمت مرغ گرم را 10 هزار و 500 تومان اعلام کرد و افزود: از صبح روز دوشنبه 17 دی ماه توزیع گوشت سفید در استان آغاز شود.

به گزارش مازند اصناف؛ صبح امروز جلسه شورای تنظیم بازار مازندران با حضور اعضای این ستاد در محل سازمان جهاد کشاورزی مازندران در خصوص تصمیم‌گیری و مقابله با افزایش قیمت کالاهای اساسی به‌ویژه مرغ برگزار شد.

عزیزاله شهیدی‌فر در این جلسه اظهار کرد: انتظار مردم این است با توجه به اینکه مازندران قطب تولید طیور در کشور است قیمت مرغ در استان کمتر از سایر استان‌ها باشد و تسهیلات خاصی برای مازندران درنظر گرفته شود و قیمت مناسب‌تر باشد.
 
 وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های نظارتی و تعزیراتی با جدیت بیشتری نسبت به مقابله با گران‌فروشی اقدام کنند، ادامه داد: تولیدکنندگان به صورت توافقی به نفع مردم و بازار تلاش کنند تا شرایط عادی به جامعه برگردد و اوضاع آرام شود.

 توزیع مرغ گرم 10 هزار 500 تومانی از 17 دی‌ماه در مازندران
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه 20 درصد تولید گوشت مرغ استان توسط تولیدکنندگان به ستاد تنظیم بازار برای  کنترل بازار اختصاص یابد؛ خاطرنشان کرد: تا 48 ساعت آینده با هماهنگی فرمانداران و با نصب بنر، مراکز عرضه مرغ گرم با قیمت مصوب تعیین و با هماهنگی جهاد کشاورزی و سازمان صمت به پشتیبانی امور دام معرفی شوند.
 
این مسؤول قیمت مرغ گرم را 10 هزار و 500 تومان اعلام کرد و افزود: از صبح روز دوشنبه 17 دی ماه توزیع گوشت سفید در استان آغاز شود.
 
تشکیل کمیته توزیع بسته ویژه تنظیم بازار شب عید در مازندران
مهدی گلچوب نیز در این جلسه از بسته تنظیم بازار شب عید ویژه استان مازندران خبر داد و گفت: برای این کار کمیته‌ای با مسؤولیت سازمان صمت و مشارکت دستگاه‌های مرتبط شامل جهاد کشاورزی، تعزیرات، غله  و پشتیبانی امور دام تشکیل شود.
 
 وی با بیان اینکه امیدآفرینی یکی از شعارهای محوری استاندار مازندران است و در این راستا باید آنچه را که در حوزه تنظیم بازار اتفاق می‌افتد مردم احساس کنند، ادامه داد: از سوی دستگاه‌های مربوطه آخرین وضعیت قیمت کالاهای اساسی در بازار بررسی و کنترل شود.
 
عدم تفاوت قیمت در گزارش‌های ارسالی از سوی مسئولان
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با تاکید بر اینکه قیمت‌های اعلام شده توسط مسوولین واقعی و بر اساس واقعیت بازار باشد، تصریح کرد: در گزارش‌های ارسالی نباید تفاوت قیمت وجود داشته باشد، چراکه مبنای قیمت آن چیزی است که مردم در بازار احساس می‌کنند.
 
 این مسؤول با تاکید بر اینکه تعزیزات حکومتی باید برخوردهای جدی‌تری نسبت به تخلفات در بازار داشته باشد، گفت: گرانی با گران فروشی متفاوت است و آنچه که مدنظر است برخورد با گران فروشی و متخلفین است.
 
افزایش قیمت‌های فعلی در بازار پذیرفتنی نیست
 گلچوب بیان کرد: متاسفانه در هفته‌های اخیر شاهد نوسانات قیمت مرغ گرم هستیم و این‌گونه افزایش قیمت پذیرفتنی نیست و این موضوع یکماه اخیر در دستورکار ستاد تنظیم بازار کشور قرار گرفت و علی‌رغم اینکه قیمت نهاده‌ها تغییر نیافت، اما قیمت مرغ در سه مرحله تغییر پیدا کرد.
 
 وی خاطرنشان کرد: زمانی‌که شاهد کاهش قیمت مرغ بودیم مرغداران خواهان این بودند قیمت نهاده‌ها کاهش پیدا کند و در اختیار آنان قرار گیرد و هزینه‌های مرغداران پرداخت شود و اکنون انتظار داریم این موضوع برعکس شود و اتحادیه‌ها و مرغداران به کمک بازار بیایند.
 
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران اظهار کرد: سهم مازندران از محل ذخیره استراتژیک تنظیم بازار افزایش یابد و ذخایر تنظیم بازار و استراتژیک تقویت شود تا مردم در ایام پایانی سال دچار مشکل نشوند.
 
50 درصد تولید مرغ در مازندران مازاد بر نیاز است
 مصطفی ابراهیمی  در این زمینه اظهار کرد: در مازندران تولید ما مازاد بر نیاز است به گونه‌ای که 50 درصد تولید مرغ در استان مازاد بر نیاز است و اگر کمبودی را در کشور شاهد هستیم باید مجموعه کشور را مورد رصد قرار دهیم.
 
ذخیره‌سازی 7000 تنی مرغ برای کنترل قیمت‌ در بازار
وی با بیان اینکه سه ماه نخست امسال میزان تولید جوجه‌ریزی 14 درصد بیشتر از سه ماه مدت مشابه سال گذشته بود، افزود: برای کنترل قیمت‌ها، هفت هزار تن مرغ مازاد را خریداری و ذخیره‌سازی کردیم.
 
کاهش 16.7 درصدی جوجه ریزی طی فصل تابستان در مازندران
مدیرکل پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: سه ماه دوم امسال به دلیل اعتصاب کامیون‌داران که در حمل و نقل نهاده‌ها اتفاق افتاد سبب شد تولید گوشت سفید و جوجه‌‌ریزی کاهش 16.7 درصدی پیدا کند و کمبود جوجه‌ریزی سبب کمبود تولید شد؛ اما با وجود این‌همه کمبود بازهم 50 درصد مازاد نیاز استان را داریم.
 
این مسئول ادامه داد: مهرماه امسال کمترین میزان جوجه‌ریزی را در واحدهای تولیدی شاهد بودیم.
 
علیرغم توزیع 15 هزار تن نهاده دولتی قیمت‌ها شکسته نشد
ابراهیمی با بیان اینکه تاکنون یک‌هزار و 585 تن مرغ منجمد وارد بازار شد تا بازار تنظیم شود، اذعان کرد: 75 هزار تن نهاده با قیمت دولتی در استان توزیع شد تا قیمت مرغ تولیدی کاهش یابد؛ اما این امر حاصل نشد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا