اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35835 مورخ:[1397-10-15 13:11:01]
تشکیل پرونده 11 میلیارد ریالی برای یک واحد غیرمجاز تخلیط برنج در بابل

تشکیل پرونده 11 میلیارد ریالی برای یک واحد غیرمجاز تخلیط برنج در بابل

در راستای گسترش نظارت بر واحدهای تولیدی و صنفی و همچنین دریافت گزارش مردمی در بازرسی از این کارگاه که به صورت غیر مجاز فعالیت می‌کرد؛ چندین تن سبوس دو کوب برنج که با سبوس گندم تخلیط می‌شد، کشف شد.

به گزارش مازند اصناف؛ بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بابل موفق به شناسایی یک واحد غیرمجاز تخلیط سبوس برنج با سبوس گندم شدند.
 

 محمد محمدپور عمران در این‌باره اظهار کرد: در راستای گسترش نظارت بر واحدهای تولیدی و صنفی و همچنین دریافت گزارش مردمی در بازرسی از این کارگاه که به صورت غیر مجاز فعالیت می‌کرد؛ چندین تن سبوس دو کوب برنج که با سبوس گندم تخلیط می‌شد، کشف شد.

 
 
وی با اشاره به اینکه از سبوس‌های کشف شده نمونه برداری و به مراکز آزمایشگاهی ارسال شده است؛ متذکر شد: آزمایشات صورت گرفته حاکی از تخلیط 50 درصد سبوس گندم با 50 درصد سبوس دو کوب برنج است.
 
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به میزان حجم موجودی در محل این کارگاه و همچنین کیسه‌های آماده جهت بسته بندی، پرونده تخلف این واحد بالغ بر یازده میلیارد و پانصد میلیون ریال تشکیل و جهت صدور رأی به اداره تعزیرات شهرستان بابل ارسال شده است.
 
 
به گفته وی، متأسفانه استفاده از این سبوس می‌تواند باعث بروز سوء هاضمه و ایجاد بیماری متابولیکی، کاهش راندمان شیردهی، کاهش عمر اقتصادی دام و ضرر و زیان اقتصادی هنگفت به دامداران زحمت کش گردد.

انتهای پیام/
 
 

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا