اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35821 مورخ:[1397-10-12 13:30:01]
 بازار از افزایش قیمت‌ها سودی نمی‌برد
خزانه دار اتاق اصناف ایران:

بازار از افزایش قیمت‌ها سودی نمی‌برد

بازار از افزایش قیمتها سودی نخواهد برد، افرادی که در بازار کارمی کنند به خوبی به این امر واقف اند، زیرا کاهش توان خرید مردم در چند ماهه ی گذشته باعث کاهش درآمد واحدهای صنفی شده و این موضوع تأثیر منفی بر بقاء آنها خواهد داشت.

به گزارش مازند اصناف؛ بنا نژاد خزانه دار اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: متأسفانه اتفاقات چند ماه اخیر و افزایش قیمت ارز اوضاع اقتصادی کشور را باتحولاتی مواجه کرد که منجر به گرانی بسیاری از اقلام در کشورشد .


بنا نژادبا اشاره به اینکه اصناف و بازار ویترین کالا هستند، افزود: مردم گرانی را در بازار می بینند و برخی تصورمی کنند، مبالغ افزایش قیمتها در جیب کاسب می رود، در حالیکه افزایش هزینه های سربار واحدهای صنفی از جمله اجاره، آب، برق، عوارض شهرداری، عوارض پسماند، مالیات، بیمه و… تنها بخشی از هزینه هایی است که یک واحد صنفی متقبل می شود.


وی با تأکید براینکه جمع آوری یک واحد صنفی برابر است با بیکاری ۳ خانوار، خاطرنشان کرد: افزایش هزینه های باربری و حمل و نقل به بیش از دو برابر، وجود رقبای ناعادلانه در بازار از جمله شهرداری و فروشگاههای بزرگ، جمعه بازارها و شب بازارها از دیگر مشکلاتی است که واحد صنفی به عنوان یک بنگاه اقتصادی باید بتواند با وجود آنها از پس هزینه های خود برآمده و برمشکلات خود فائق آید.


بنانژادتصریح کرد: بازار از افزایش قیمتها سودی نخواهد برد، افرادی که در بازار کارمی کنند به خوبی به این امر واقف اند، زیرا کاهش توان خرید مردم در چند ماهه ی گذشته باعث کاهش درآمد واحدهای صنفی شده و این موضوع تأثیر منفی بر بقاء آنها خواهد داشت.


خزانه دار اتاق اصناف ایران یادآورشد: البته وجود متخلفین صنفی را نفی نمی کنیم، زیرا در هر صنف، شغل و لباس افرادی هستند که خارج از چارچوب حرکت نموده و اختلال ایجاد می کنند، ما با استفاده از ظرفیت بازرسی و نظارت اصناف و با کمک (۹۷) اتحادیه با تمام توان سعی بر کنترل بازار و جلوگیری از تخلفات صنفی را داریم.


بنانژاد ضمن برشمردن چندین طرح اجرا شده از ابتدای سال تا کنون ادامه داد: نمایشگاههای عرضه ی مستقیم کالا با محوریت اتاق، اتحادیه و واحدهای صنفی برگزار شد که در این نمایشگاهها ۶۱ تن گوشت منجمد، ۲۷ تن مرغ منجمد، ۲۷ تن برنج هندی ، ۵۰ تن شکر و انواع ارزاق عمومی باقیمت تنظیم بازار توزیع شده است.


رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: همچنین طی این مدت ۱۲۳ تن گوشت منجمد، ۴۵۰ تن مرغ منجمد جهت رفاه حال همشهریان در واحدهای صنفی توزیع شد.


بنانژاد خاطرنشان کرد: اصناف در مقاطع حساس همراه و همگام مردم و نظام بوده، هستند و خواهند بود آنها نشان داده اند که می توانند نقش مؤثری را در همه ی زمینه ها داشته باشند، همانگونه که در مراسم مذهبی مثل زائران پیاده، میقات الرضا، برپایی موکبها، صادقیون و فاطمیون حضور منسجم و فعالی داشتند و در جذب و ارسال کمک به هموطنان در مصائبی همچون زلزله ی کرمانشاه رو سفید بیرون آمدند در این برهه از زمان نیز به یاری خداوند متعال در کارزار اقتصادی موفق خواهند شد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا