اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35803 مورخ:[1397-10-10 13:53:01]
تعطیلی شرکت نکاچوب را تکذیب می‌کنم/اجرای زودهنگام طرح تنفس موجب مشکل تأمین مواد اولیه برای کارخانه‌ها شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

تعطیلی شرکت نکاچوب را تکذیب می‌کنم/اجرای زودهنگام طرح تنفس موجب مشکل تأمین مواد اولیه برای کارخانه‌ها شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه گمانه زنی‌های مربوط به تعطیلی شرکت نکا چوب در کوتاه مدت را تکذیب می‌کنم؛ گفت: اجرای زود هنگام طرح ممنوعیت بهره برداری از جنگل نه تنها سبب شده کارخانه‌ها فرصتی برای وفق دادن خود با شرایط جدید نداشته باشند؛ بلکه حتی ادارات منابع طبیعی هم فرصت پیدا نکردند، خودشان را جایگزین بهره برداران کرده و حفاظت لازم در نقاط مورد بهره برداری را به‌طور کامل پیاده سازی کنند.

به گزارش مازند اصناف؛ محمد محمدپور عمران طی گفت‌وگویی اظهار کرد: گمانه زنی‌های مربوط به تعطیلی شرکت نکا چوب در کوتاه مدت را تکذیب می‌کنم.
 
وی با اعلام این خبر افزود: شرکت نکا چوب با قریب به 700 نفر پرسنل هم اکنون مشغول به فعالیت است.
 
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با اشاره به عدم بدهی این شرکت بابت حقوق پرسنل و به روز بودن پرداخت‌ها و هزینه‌های جاری از قبیل آب و برق و گاز، خاطرنشان کرد: در چند ماه اخیر حتی بهسازی‌هایی نیز در خط تولید شرکت نکا چوب صورت گرفته و بعضی از ماشین آلات جدید به چرخه فعالیت آن اضافه شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
 
 
این مسئول بیان کرد: همچنین مذاکراتی با سرمایه گذارانی از کشور ترکیه برای ورود به حوزه سرمایه گذاری این شرکت صورت پذیرفته است.
 
 
محمدپور تصریح کرد: متاسفانه با اجرای زود هنگام طرح ممنوعیت بهره‌برداری از جنگل که بر اساس قانون برنامه ششم می‌بایست از سال چهارم این موضوع شروع می‌شد و بر خلاف قانون برنامه با ابلاغ وزیر جهاد کشاورزی در سال اول صورت گرفته، در برهه فعلی شاهد بوجود آمدن پاره‌ای از مشکلات برای این کارخانه در بحث تامین مواد اولیه شده‌ایم.
 
 
وی متذکر شد: اجرای زود هنگام طرح ممنوعیت بهره برداری از جنگل نه تنها سبب شده کارخانه‌ها فرصتی برای وفق دادن خود با شرایط جدید نداشته باشند؛ بلکه حتی ادارات منابع طبیعی هم فرصت پیدا نکردند، خودشان را جایگزین بهره برداران کرده و حفاظت لازم در نقاط مورد بهره برداری را به‌طور کامل پیاده سازی کنند.
 
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران تأکید کرد: الان با این وضعی که پیش آمده، نه تنها کارخانه‌ها تحت فشار قرار گرفتند بلکه خود جنگل هم در معرض تهدید بیشتر قرار گرفته؛ اما علیرغم تمام مشکلات موجود شرکت نکا چوب مشغول فعالیت بوده و گمانه زنی‌ها مبنی بر تعطیلی این شرکت در آینده نزدیک را تکذیب می‌کنم.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا