اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35787 مورخ:[1397-10-09 11:16:01]
عادی شدن بازار پُرتلاطم قیمت مرغ طی 20 روز آینده/ ادامه روند قیمت پروازی مرغ در بازار
افزایش بی‌سابقه قیمت مرغ

عادی شدن بازار پُرتلاطم قیمت مرغ طی 20 روز آینده/ ادامه روند قیمت پروازی مرغ در بازار

رئیس هیأت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: پیش‌بینی ما این است طی حدود 15 تا 20 روز آینده بازار پرتلاطم مرغ درصورت عدم بروز مشکل به قیمت مرغ به شرایط عادی برگردد.

به گزارش مازند اصناف؛ قیمت مرغ طی ماه‌های اخیر با نوسانات زیادی مواجه بوده به‌طوری‌که درحال حاضر با رشد چشمگیر این روند رو به رشد همچنان ادامه دارد.

با افزایش قیمت گوشت قرمز و ماهی گرایش بیشتر مردم به سمت خرید مرغ روی آوردند ولی در حال حاضر این محصول قیمت پروازی دارد به‌طوری‌که مردم از خرید آن بازماندند.

طی ماه‌های اخیر به‌دلیل افزایش سرسام‌آور قیمت نهاده‌ها برخی از مرغداران نتوانستند سرپا بایستند و مجبور به تعطیلی واحد تولیدی خود شدند به‌طوری‌که مهر ماه امسال مجبور به جوجه‌ریزی کمتر و همچنین تخلیه زودهنگام مرغ از سالن‌ها شدند که این موضوع خود بر قیمت مرغ در بازار تأثیر بسزایی برجای گذاشت.

رئیس هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور در این‌باره اظهار کرد: دلیل افزایش بی‌سابقه قیمت مرغ، بالا رفتن هزینه تمام شده آن است که همچنان بالاست.

عطاءالله حسن‌زاده با بیان اینکه تخلیه زودهنگام مرغ از سالن‌ها و جوجه‌ریزی کمتر عرضه و تقاضا را  در بازار بهم زد، افزود: در مهر ماه به‌دلیل افزایش سرسام‌آور نهاده‌ها مرغداران مجبور به تخلیه زودهنگام و جوجه‌ریزی کمتر شدند ولی جوجه‌ریزی در ماه‌های آبان، آذر و دی شیب صعودی دارد که امیدواریم با این روند عرضه و تقاضا کنترل شود.

وی بیان کرد: پیش‌بینی ما این است طی حدود 15 تا 20 روز آینده بازار پرتلاطم مرغ درصورت عدم بروز مشکل به قیمت مرغ  به شرایط عادی برگردد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران با اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت مرغ در بازار رکورد زد، اضافه کرد: حتی قیمت گوشت قرمز توسط ستاد تنظیم بازار حدود 50هزار تومان است که اگر یک سوم آن را درنظر بگیریم قیمت مرغ امروز باید 15هزار تومان در بازار باشد به این دلیل که هزینه‌های تولید رو به افزایش است.

حسن‌زاده با تأکید بر اینکه باتوجه به هزینه تمام شده‌ای که امروز بر مرغداران تحمیل می‌شود نباید قیمت مرغ از 12 هزار تومان کمتر شود تا تولیدکننده نیز در حاشیه امنیت قرار گیرد، خاطرنشان کرد: درحال حاضر قیمت مرغ زنده درب مرغداری 8 هزار و 800 تومان بود که با این شرایط انگیزه لازم برای جوجه‌ریزی توسط تولیدکنندگان وجود دارد.

وی یادآور شد: شرایط بازار به‌گونه‌ای که تقاضا برای مصرف مرغ دور از انتظار است.

براساس بررسی‌های میدانی قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار به‌صورت خرده تا 14 هزار و 500 تومان نیز رسیده این درحالی است که مسؤولان نرخ منطقی قیمت مرغ را 10 هزار تومان اعلام کرده بودند.

 

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا