اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35778 مورخ:[1397-10-05 13:05:01]
 صادرات بیش از ۵۳۸ هزار تن انواع کالا از مازندران به ۴۰ کشور جهان
مدیرکل گمرکات مازندران خبر داد

صادرات بیش از ۵۳۸ هزار تن انواع کالا از مازندران به ۴۰ کشور جهان

مدیرکل گمرکات مازندران با اشاره به اینکه در ۹ ماهه امسال صادرات کالا از گمرکات استان مازندران افزایش یافته است، گفت: در این مدت صادرات بیش از ۵۳۸ هزار تن انواع کالا از مازندران به ۴۰ کشور جهان صادر شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ علی یوسفی‌منش سه‌شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ۹ ماهه امسال بیش از ۵۳۸ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۳۹ میلیون و ۴۶۴ هزار دلار از طریق گمرکات استان در نوشهر، امیرآباد، فریدونکنار، ساری و دفتر گمرکی آمل به دیگر کشورها صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۵ درصد و ارزشی بیش از ۱۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: اقلام عمده کالاهای صادرات از گمرکات مازندران شامل فرآورده‌های لبنی، مواد غذایی، کالاهای صنعتی، سیمان، مصنوعات از چدن و فرآورده‌های نفتی بود که به ۴۰ کشور جهان صادر شده است.

مدیرکل گمرکات مازندران با با بیان اینکه عمده‌ترین مقصد تجاری گمرکات مازندران کشورهای عراق، افغانستان، قزاقستان، فدراسیون روسیه و ترکیه بوده است، عنوان کرد: درآمد گمرکات استان مازندران در ۹ ماهه امسال به بیش از ۹۸۴ میلیارد و ۲۸۲ میلیون ریال رسید.

این مسؤول یادآور شد: همچنین در ۹ ماهه امسال به میزان بیش از ۲ میلیون و ۵۸۷ هزار تن انواع کالا به ارزش ۷۳۵ میلیون دلار از گمرکات استان مازندران (نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار) وارد کشور شده است که اقلام عمده کالاهای وارداتی شامل جو، ذرت، روغن نباتی، کاغذ، آهن‌ آلات، چوب و تخته از ۳۱ کشور مختلف جهان و عمده‌ترین آن کشورهای روسیه، امارات، آلمان، هلند و سوئیس بوده است.

وی تصریح کرد: در همین مدت بیش از ۴۳ هزار تن کالا شامل آهن‌ آلات، کانتینر، تخته و کاغذ چاپ و تحریر، کود اوره و پارچه به ارزش ۳۲ میلیون و ۶۱۶ دلار به مقصد افغانستان، پاکستان، گرجستان، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، هندوستان، قزاقستان و عراق از طریق گمرکات استان مازندران ترانزیت خارجی شده است.

یوسفی‌منش گفت: در ۹ ماهه امسال، مازندرانی‌ها ۶۳۹ کیلوگرم هدیه و سوغات به ارزش ۳۶ هزار دلار از طریق گمرک امانات پستی ساری دریافت کردند که نسبت به مدت مشابه از لحاظ ارزشی ۲۴۴ درصد رشد داشت و از سویی دیگر ۴۱ هزار دلار نیز هدیه به سایر کشورها ارسال کردند.

مرجع: فارس

» برچسب ها : , صادرات , کالا , مازندران , گمرک , صادرات , کالا , مازندران , گمرکمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا