اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35750 مورخ:[1397-10-02 11:07:01]
 اشتغال مخترع برتر جهان در یک عطاری!/مسئولان دست مریزاد
مخترع جوان مازندرانی از آرزوهایش می‌گوید

اشتغال مخترع برتر جهان در یک عطاری!/مسئولان دست مریزاد

مخترع جوان آملی با بیان اینکه جوانان ایرانی می‌توانند به بلندترین قله‌های افتخار علمی در جهان برسند، گفت: ایران می‌تواند رتبه اول صنعتی دنیا شود به شرطی که تلاش کنیم.

به گزارش مازند اصناف؛ علیرضا زارع مخترع آملی و دارنده مدال نقره مسابقات اختراعات جهانی که به میزبانی کره جنوبی در بخش هوافضا و انرژی‌های نو و موتورهای صنعتی برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به مدال‌هایی که در چندسال اخیر کسب کرده گفت: مدال طلای اختراعات 2017 جهان در ژنو سوییس و بهترین مخترع دنیا در سال 2017 انتخاب شدم.

وی با اشاره به کسب مدال طلای جهان در آمریکا در بخش هوافضا اظهار کرد: مدال نقره جهانی در بخش هوافضا، انرژی‌های نو و موتورهای صنعتی را کسب کردم و جزو بهترین مخترعان جهان در سال 2018 انتخاب شدم.


این مخترع آملی با بیان اینکه سه هزار و 500 مخترع و 35 شرکت صنعتی اول دنیا در این مسابقات شرکت کردند، افزود: 9 نفر از ایران در این مسابقات شرکت کردیم که 5 نفر توانستیم مدال کسب کنیم.

زارع با اشاره به اینکه در روزی که طلای اختراعات 2017 جهان را کسب کردم پس از ورود به کشور نخست بر سر مزار شهدا حاضر شدم و عرض ارادت کردم، ادامه داد: تمام تلاش‌ها بر ادامه راه شهدا است و معتقدم نباید از خط ولایت دور شد.

وی با بیان اینکه معتقدم جوانان ایرانی می‌توانند در مقابل کشورهای صنعتی دنیا و شرکت‌های بزرگ جهان هم پای آنها فعالیت کنند و حتی بالاتر از آنها باشند، تاکید کرد: جمله "ما نمی‌توانیم" برای جوان ایرانی بی‌معنی است و معتقدم "ما می‌توانیم ".

مخترع برتر جهان در سال 2017 با اشاره به اینکه باید از هشت سال جان‌فشانی شهدا در جبهه و مدافعان حرم درس بگیریم و در عرصه علمی و اقتصادی برای کمال و سعادتی که برای کشور می‌خواهیم تلاش کنیم، افزود: دعوت نامه‌های بسیاری از دیگر کشورها دارم اما هیچ توجهی به آنها ندارم.

زارع با بیان اینکه رهبری خواستار نگاه ویژه به جوانان کشور شدند و امیدوارم این مهم مورد توجه مسولان نیز قرار بگیرد، افزودَ: نگاه ویژه رهبری به جوانان امید به آینده را در جوانان زنده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه  در یک عطاری در آمل کار می‌کنم و وامدار هیچ مسئولی نیستم، گفت: همین که مورد لطف مردم هستم و خود را مدیون شهدا می‌دانم و به آنها عرض ارادت می‌کنم و انها گاهی نیمه نگاهی به من دارند برایم کافی است.

این مخترع آملی با بیان اینکه جوانان ایرانی می‌توانند به بلندترین قله‌های افتخار علمی در جهان برسند، ادامه داد: ایران می‌تواند رتبه اول صنعتی دنیا شود به شرطی که تلاش کنیم و آتش به اختیار یعنی بی‌خیال بروکراسی اداری به سمت پیشرفت کشور حرکت کنیم.

این مخترع برتر سال 2018 با اشاره به اینکه افق آینده برای جمهوری اسلامی روشن است، اظهار کرد: کارمند هیچ ارگانی نیستم و با زحمتی که در عطاری می‌کشم پیش می‌روم و هیچگاه ناامید نشدم چون دشمن به دنبال ناامید کردن جوانان است و اگر ما یک قدم عقب بکشیم دشمن دو قدم جلو می‌آید.

زارع در پایان با بیان اینکه اگر اجازه دهند جوانان متخصص کشور استفاده‌های بهتری از چاه‌های نفت می‌کنند، گفت: رشته‌های واقعی باید به شرکت‌هایی مانند نفت، وزارت دفاع، هوافضا ورود کنند و نه رشته‌هایی که انسانی هستند.

مرجع:بلاغ


انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا