اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35744 مورخ:[1397-10-01 15:34:01]
قیمت باطری خودرو در بازار کاهش یافته است
معاون اتحادیه باطری‌سازان:

قیمت باطری خودرو در بازار کاهش یافته است

باتوجه به پایین آمدن قیمت سرب، با کاهش نرخ باطری نیز مواجه بوده‌ایم، به‌عنوان مثال کارخانه اوربیتال ۲۲۰۰ تومان در آمپر کاهش قیمت داشته و کارخانجات دیگر نیز وضعیت مشابهی به لحاظ این کاهش نرخ دار

به گزارش مازند اصناف؛ باتوجه به پایین آمدن قیمت سرب، با کاهش نرخ باطری نیز مواجه بوده‌ایم، به‌عنوان مثال کارخانه اوربیتال ۲۲۰۰ تومان در آمپر کاهش قیمت داشته و کارخانجات دیگر نیز وضعیت مشابهی به لحاظ این کاهش نرخ دارند.

گاهی اوقات باطری خودروها سرقت می‌شوند و افراد تا زمان خرید باتری نو، باطری فرسوده‌ای در اختیار ندارند و هم‌اکنون نیز روال و نرخ مشخصی برای خرید باطری در اینگونه موارد نیست. در همین رابطه تقی علی‌اکبری، معاون اتحادیه باطری‌سازان به بیان راهکارهای این موضوع پرداخته است.
درحال‌حاضر تکلیف قیمت خرید باطری نو، بدون تحویل باطری فرسوده مشخص نیست، در این رابطه اتحادیه چه راهکاری اندیشیده است؟
درهمین‌راستا مکاتباتی را با کارخانه صباباطری انجام داده‌ایم و قرار است جلسه مشترکی با کارشناسان و هیات‌مدیره اتحادیه باطری‌سازان کشور برگزار شود تا به نرخ و رویه‌ای منطقی دست یابیم. بر این اساس نرخ‌ها و شیوه تعیین‌شده، جهت اعمال به واحدهای صنفی ابلاغ خواهند شد.
زیرا درحال‌حاضر مشخص نیست شخصی که باطری فرسوده در اختیار ندارد، برای خرید باطری باید چه مبلغی بپردازد و آیا در قبال دریافت باطری فرسوده، مبلغی برای فروش باطری نو دریافت می‌شود یا خیر؟
در این خصوص، هماهنگی با تمام کارخانجات انجام خواهد شد اما از آنجا که صباباطری بزرگ‌ترین کارخانه تولید باطری کشور است، هماهنگی با صبا باطری برای هماهنگی با سایر کارخانجات حائزاهمیت بسیار است.
آیا قیمت باطری در بازار نزولی بوده است؟
باتوجه به پایین آمدن قیمت سرب، با کاهش نرخ باطری نیز مواجه بوده‌ایم، به‌عنوان مثال کارخانه اوربیتال ۲۲۰۰ تومان در آمپر کاهش قیمت داشته و کارخانجات دیگر نیز وضعیت مشابهی به لحاظ این کاهش نرخ دارند. درحال‌حاضر به‌تبع کاهش نرخ ارز، قیمت سرب و باطری نیز پایین آمده است.
در کشور ما قیمت‌ها مثل تبی هستند که یک‌باره به ۴۰درجه می‌رسد، بعد رفته‌رفته و درجه‌به‌درجه کاسته شده و به‌حالت عادی می‌رسد. نرخ ارز و کالاهای مرتبط ازجمله باطری نیز یک‌باره گران شد و به مرور درحال کاهش است.
وضعیت باطری‌های تقلبی موجود در بازار چگونه است؟
باطری تقلبی در بازار به وفور یافت می‌شود زیرا کنترل مناسبی در مجرای قانونی واردات وجود ندارد. هر حوزه‌ای کارشناس خود را دارد بنابراین مقرر شد در بدو ورود آن به کشور، کارشناسان اتحادیه در مورد کیفیت برند باطری واردشده، قیمت ارزی و ریالی و کارکرد را اعلام کنند اما متاسفانه این رویه انجام نمی‌شود و هر کسی تعدادی باطری بی‌کیفیت را به‌صورت قاچاق یا عادی و قانونی وارد می‌کند.

فصل اقتصاد

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا