اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35726 مورخ:[1397-09-28 14:52:01]
تازه‌ترین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار مازندران
عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران مطرح کرد

تازه‌ترین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار مازندران

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران با بیان اینکه با ورود قیمت دلار به کانال 9 هزار تومانی هم، بازار از نظر خرید و فروش تکانی نخورده است؛ گفت: به نظر می‌رسد قیمت حال حاضر طلا و دلار، قیمت کف بازار است و از این سطح قیمتی، پایین‌تر نخواهد رفت.

به گزارش مازند اصناف؛ محمدرضا نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: امروز در بازار آزاد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت 3 میلیون و 450 هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت 3 میلیون و 250 هزار تومان معامله می‌شود.
 
در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و 720 هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و 30 هزار تومان فروخته می‌شود.
 
هر گرم طلای آب شده 18عیار هم 304 هزار  تومان ارزش‌گذاری شده است، که نسبت به روز گذشته کاهش را نشان می‌دهد.

این فعال صنفی بازار طلا افزود: با ورود قیمت دلار به کانال 9 هزار تومانی هم، بازار از نظر خرید و فروش تکانی نخورده است و مردم دقیقا در این زمینه و ورود به بازار معاملات حساس شده‌اند.

نصیری خاطرنشان کرد: خریدهای قدیمی مردم روز دستشان مانده و خیلی‌ها که نسبت به خرید طلا و دلار در ماه‌های گذشته سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اکنون با روند نزولی قیمت‌ها، متضرر شده‌اند.

وی ادامه داد: دلار که طی چند ماه گذشته به مرز 20 هزار تومان رسیده بود، ظرف دو، سه ماه اخیر از آن اوج به زیر 10 هزار تومان برگشت و امروز هم در سامانه نیما، نرخ دلار 10 هزار و 170 تومان در بازار آزاد اعلام شده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلافروشان مرکز مازندران تصریح کرد: به نظر می‌رسد قیمت حال حاضر طلا و دلار، قیمت کف بازار است و از این سطح قیمتی، پایین‌تر نخواهد رفت.

نصیری در پایان با طرح یک سوال گفت: چه‌طور زمانی که دلار به مرز 20 هزار تومان رسید، دولت اقدامی نکرد و خیلی‌ها از سیاست‌های دولت برای تعدیل قیمت، نااُمید شده بودند ولی به یکباره طی ماه‌های اخیر، دولت با چند راهکار نظیر کاهش تراکنش‌های بانکی به زیر 50 میلیون تومان، تزریق طلا  دلار به بازار و برخی اقدامات پلیسی و اعدام چند تن از متخلفان، قیمت‌ها به زیر 10 هزار تومان رسید؟

به نظر می‌رسد با تعدیل قیمت طلا، غالب خریداران دلار و طلا که با هدف سودآوری به این بازار ورود پیدا کردند، رغبتی برای فروش آن ندارند و غالب مراجعان به طلا فروشی‌ها که طی ماه‌های گذشته، فروشندگان این بازار شده بوده بودند، اکنون به حداقل میزان خود رسیده است؛ از سویی دیگر به دلیل بی اعتمادی مردم به بازار، هم اکنون مشتریان خرید طلای زینتی با رکود و اندک مراجعان این بازار، خریداران طلا برای امورات ضروری نظیر مراسمات و جشن‌ها هستند.

انتهای پیام/

» برچسب ها : , تازه‌ترین , قیمت , طلا , سکه , ارز , بازار , مازندران , تازه‌ترین , قیمت , طلا , سکه , ارز , بازار , مازندرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا