اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35699 مورخ:[1397-09-25 11:40:01]
خرید هندوانه شب یلدا در بازار مازندران چند تمام می‌شود؟
مازنداصناف گزارش می‌دهد

خرید هندوانه شب یلدا در بازار مازندران چند تمام می‌شود؟

هندوانه از میوه‌های پرطرفدار و پای ثابت خانوارهای ایرانی در شب یلدا است، میوه‌ای که از دیرباز جای خود را روی سفره شب یلدای ایرانی‌ها تثبیت کرده است و تقاضای فراوان خریداران در روزهای منتهی به فصل زمستان، همه ساله موجب پیدایش قیمت‌های نامتعارف این میوه در بازار می‌شود.

به گزارش مازند اصناف؛ همواره هندوانه پای ثابت سفره‌های ایرانی در شب یلدا بوده است. میوه‌ای که در کنار انار، جای خود را سالیان متمادی است که از دیرباز در میان خریداران باز کرده است و شاید یکی از دلایل این اقبال عمومی، قیمت مناسب این میوه نسبت به سایر میوه‌ها بوده که رفته رفته با افزایش تقاضا در این ایام، قیمت‌های نامتعارف نیز برای این میوه‌ها در شب‌های منتهی به شب یلدا در بازار رواج یافته است.


البته از آن سو هم مشخص نیست چرا مردم با وجود این قیمت‌های نا متعارف باز هم دست بردار نیستند و شب یلدا برای‌شان بدون هندوانه یلدا نمی‌شود.

هر چند در برخی ایام پر تقاضای بازار مثل بازگشایی مدارس، بازار نوروز، شب یلدا و اعیاد گوناگون مذهبی، دستگاه‌های نظارتی خبر از اجرای طرح‌های گوناگون و آمار و ارقام‌های متعدد نظارت‌ها از بازار خبر می‌دهند، اما این طرح‌ها نقش کمرنگی در بازدارندگی افزایش قیمت‌های کف بازار دارد و چندان در سبد کالای خرید مردم محسوس اثرگذار نیست.

برای اطلاع از قیمت هندوانه، سَری به وانت‌های باری کنار جاده‌های اصلی شهر که پر از هندوانه هستند زدیم تا از نرخ فروش آن‌ها که به نظر خیلی‌ها از قیمت‌های مغازه بازار ارزان‌تر است، مطلع شویم؛ که قیمت هر کیلو هندوانه در 5 روز مانده به شب یلدا، 5 هزار تومان از سوی فروشندگان این وانت‌های باری البته به شرط چاقو  اعلام شد.

امیرحسین فخرآوران در گفت‌وگو با خبرنگار ما قیمت هندوانه‌های موجود در میدان میوه و تره‌بار مرکز استان را یک‌هزار و 500 الی چهار هزار و 500 تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هندوانه میناب امروز در میدان بین دو هزار و 500 تا 3 هزار تومان در میدان میوه است.

وی خاطرنشان کرد: البته یک سری هندوانه‌های انباری نیز در میدان است که با قیمت یک‌هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد که طرفدار زیادی ندارد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران بیان کرد: در کنار هندوانه‌های میناب و انباری یک سری هندوانه‌های سیاه چابهار هم وجود دارد که ‌به صورت کارتنی و با تعداد 4 تایی در میدان با قیمت بین 4 هزار و 200 الی 4 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد.

ناگفته نماند برای اطلاع از قیمت هندوانه در بازار روز ساری، سری به بازار شهید رجایی زدیم، طبق‌ها از میوه‌های رنگارنگ لبریز است اما جای هندوانه در غالب این طبق‌ها و مغازه‌ها خالی است؛ تنها یکی دو مغازه، هندوانه بساط کرده‌اند که با قیمت 3 هزار و 500 تومان در معرض فروش قرار گرفته است.

البته صادقی رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار بهشهر نیز در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار ما قیمت هر کیلو هندوانه در بازار این شهر را 6 هزار تومان عنوان کرد.

شعبانی رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار تنکابن در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار ما قیمت هر کیلو هندوانه میناب در کف بازار را 3 هزار و 500 تومان اعلام کرد.

ناگفته نماند صالحی رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار نوشهر قیمت هندوانه در بازار این شهر را 5 هزار تومان عنوان کرد.

با این حساب، قیمت یک هندوانه متوسط 5 کیلویی البته به شرط چاقو برای شب یلدا، 25 هزار تومان تمام می‌شود.

انتهای پیام/


» برچسب ها : , قیمت , هندوانه , شب , یلدا , بازار , مازندران , اتحادیه , میادین , میوه , قیمت , هندوانه , شب , یلدا , بازار , مازندران , اتحادیه , میادین , میوهمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا