اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35623 مورخ:[1397-09-13 15:24:01]
در ترانزیت محصولات مازندران دچار مشکل هستیم/ مبلغ سنگین هزینه‌های گمرکی برای صادرکنندگان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

در ترانزیت محصولات مازندران دچار مشکل هستیم/ مبلغ سنگین هزینه‌های گمرکی برای صادرکنندگان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه صادرکنندگان محصولات کشاورزی مازندران برای انجام صادرات به خارج کشور کانتینر مناسبی برای بارگیری به کشور مقصد ندارند، گفت: صادرکنندگان ما باید برای صادرات هر کانتینر، 4.5 میلیون تومان پرداخت کنند که رقم بالایی است.

به گزارش مازند اصناف؛ عزیزالله شهیدی‌فر در مراسم افتتاحیه جشنواره ملی مرکبات و اقوام عشایر در قائم‌شهر با بیان اینکه معتقدم کشاورزی مازندران در حال پیشرفت است، اظهار کرد: مازندران به عنوان تولیدکننده برتر 22 محصول کشاورزی مسیر زیادی را طی کرد تا شاهد صادرات محصولات کشاورزی باشیم.
 
وی افزود: علی‌رغم نگرانی‌هایی که در ارقام و تنوع محصول زراعی و باغی وجود دارد، گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شد و در سال‌های آینده تنوع ارقام باغبانی که خطر‌پذیری پایین و بازارپسندی بیشتری دارند را شاهد هستیم.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه تبادلات ارزی و قیمت دلار سبب شد تا محصولات کشاورزی مازندران جایگاه واقعی خود را پیدا کند، خاطرنشان کرد: جزو صادرکنندگان برنج، گوشت سفید، ماهیان خاویاری، گرمابی و سردابی در دنیا مطرح شدیم.
 
 
این مسؤول عنوان کرد: طبق آمار رسمی که از سوی وزارت جهاد کشاورزی، مرکز آمار ایران و اقتصاد و دارایی اعلام شده است؛ 70 هزار تن محصولات باغی شامل کیوی، نارنگی و پرتقال تامسون به کشورهای خارجی صادر شد که 100 درصد نارنگی و پرتقال و 70 درصد کیوی آن از محصولات مازندران بوده است.
 
شهیدی‌فر بیان کرد: روزانه بیش از 500 تن پرتقال از مازندران به کشورهای حاشیه خلیج فارس، هندوستان، روسیه و کشورهای حاشیه دریای خزر صادر می‌شود.
 
وی تصریح کرد: در ترانزیت محصول دچار مشکل هستیم و صادرکنندگان محصولات کشاورزی مازندران برای انجام صادرات به خارج کشور کانتینر مناسبی برای بارگیری به کشور مقصد ندارند.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران متذکر شد: صادرکنندگان ما باید تا یک دلار هزینه گمرکی پرداخت کنند که پرداخت این مبلغ سنگین است و باید برای صادرات هر کانتینر، 4.5 میلیون تومان پرداخت کنند که رقم بالایی است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا