اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35615 مورخ:[1397-09-13 10:53:01]
 بیشتر مردم فریدونکنار مخالف کشتار پرندگان هستند/ عدم همکاری مقامات محلی خلاف قانون است
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران:

بیشتر مردم فریدونکنار مخالف کشتار پرندگان هستند/ عدم همکاری مقامات محلی خلاف قانون است

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، گفت: بیشتر مردم فریدونکنار مخالف شکار و کشتار پرندگان هستند و عدم همکاری مقامات محلی خلاف قانون است.

به گزارش مازند اصناف؛ حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ درباره اظهارات فرماندار فریدونکنار در ارتباط با مدیریت شکار پرندگان در این شهرستان، اظهار کرد: رئیس سازمان محیط زیست کشور اعلام کرد که فرماندار این شهرستان به صورت جدی در این حوزه وارد شده و نسبت به جمع آوری دام‌ها از ظرفیت شهرستان استفاده کند نه اینکه اقدامی برای جمع آوری دام‌ها نداشته باشد.

وی با اعلام اینکه بیش از دو ماه از فصل صید پرندگان گذشته و اقدامی در این راستا انجام نشده، از استان وارد عمل شدیم، تصریح کرد: در این مدت دام‌ها در برخی از مناطق پرتردد پرندگان پابرجا است و باید مقامات محلی همکاری کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران خاطرنشان کرد: همه مقامات استانی علاقه‌مند به همکاری در این حوزه هستند، در هماهنگی بین مقامات استانی مشکلی نداریم، دوره گل و بلبل محیط زیست در جمع‌آوری دام‌های غیرمجاز است.

این مسئول ادامه داد: برخی از مقامات محلی در این حوزه مقاومت می‌کنند و این عدم همکاری مانع از اجرای کامل این طرح در استان می‌شود.

ابراهیمی یادآور شد: بیشتر مردم فریدونکنار مخالف شکار پرندگان هستند و نباید برای منافع عده‌ای محدود محیط زیست استان مازندران دچار خدشه شود.

وی اضافه کرد: طرح جمع‌آوری دام‌های غیرمجاز در شهرهای حاشیه دریا خزر در محدوده استان مازندران مورد تایید همه مقامات استانی و حتی ملی رسیده است، افرادی و مقامات محلی که در این زمینه همکاری نمی‌کنند، اقدام خلاف قانون انجام می‌دهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران ادامه داد: قاطبه مردم مخالف کشتار پرندگان هستند و این موضوع را در گفت‌وگو با مردم بومی متوجه شدیم.

ابراهیمی گفت: طرح جمع‌آوری اندک دام‌های غیرمجاز فریدونکنار در روزهای آینده عملیاتی می‌شود، همانطور که تاکنون بیش از هزار و 800 دام غیرمجاز را به کمک و همکاری دستگاه قضا و نیروی انتظامی جمع‌آوری کردیم نسبت به جمع‌آوری سایر دام‌های آلوده هم اقدام لازم در دستور کار قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا