اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35612 مورخ:[1397-09-12 15:18:01]
صادرات 12 هزار تنی مرکبات مازندران طی سال‌جاری/کشورهای حاشیه خزر و خلیج فارس مقصد اصلی مرکبات استان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

صادرات 12 هزار تنی مرکبات مازندران طی سال‌جاری/کشورهای حاشیه خزر و خلیج فارس مقصد اصلی مرکبات استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه امسال از سال‌های طلایی صادرات مرکبات مازندران است؛ گفت: تاکنون 12 هزار تن مرکبات از مازندران با ارزش اقتصادی 6 میلیون دلار صادرات داشتیم و روند صادرات همچنان ادامه دارد.

عزیزالله شهیدی‌فر در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ با بیان اینکه صادرات مرکبات از مازندران به خارج از کشور در حال انجام است که می‌توان از آن به‌عنوان یک اتفاق خوب یاد کرد، اظهار کرد: زنجیره تولید بدون صادرات تکمیل نخواهد شد و باید از این فرصت برای بهینه‌سازی تولید و بسته‌بندی استفاده کنیم.
 
وی افزود: تاکنون 12 هزار تن مرکبات از مازندران با ارزش اقتصادی 6 میلیون دلار صادرات داشتیم و روند صادرات همچنان ادامه دارد.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه صادرات مرکبات از مازندران علاوه بر کشورهای حاشیه دریای خزر، به کشورهای حاشیه خلیج فارس و روسیه هم انجام شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هندوستان هم در زمینه مرکبات به بارانداز صادراتی مازندران تبدیل شده است.
 
این مسؤول اضافه کرد: کشورهای اروپایی و آسیایی معبر صادراتی مرکبات مازندران است که از طریق صادرکنندگان استان انجام می‌شود.
 
شهیدی‌فر عنوان کرد: پایداری صادرات باید با بسته‌بندی مناسب، سالم‌سازی و محصولات بازار باشد تا بتوانیم ارزش اقتصادی مرکبات را حفظ کنیم.
 
وی اضافه کرد: آموزش نحوه سورت و بسته‌بندی، تسهیلات بانکی ارزان قیمت به سورتینگ‌داران و صادرکنندگان مرکبات، هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط درخصوص آسان‌سازی ترانزیت و امور گمرکی برای کشورهای هدف از جمله حمایت های بخش کشاورزی است.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران متذکر شد: علاوه بر مشوق‌های صادراتی، یارانه صادراتی هم در نظر گرفته شده است که امیدواریم محقق شود تا صادرکنندگان محصولات را بدون دغدغه صادر کنند.
 
شهیدی‌فر اذعان کرد: ظرفیت استان مازندران برای صادرات بالاست و امسال از سال‌های طلایی صادرات مرکبات مازندران است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :



مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا