اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35610 مورخ:[1397-09-12 14:11:01]
 افزایش حدود 30 درصدی بارندگی در مهر و آبان امسال/ پیش‌بینی هوایی صاف و نیمه‌ابری برای فردا
معاون هواشناسی مازندران خبر داد

افزایش حدود 30 درصدی بارندگی در مهر و آبان امسال/ پیش‌بینی هوایی صاف و نیمه‌ابری برای فردا

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از ابتدای سال زراعی جاری یعنی از اول مهرماه امسال تا دهم آذر ماه، بر اساس اطلاعات مرکز خشکسالی هواشناسی کشور، میانگین بارندگی‌ها طی 70 روز در حدود 240 میلیمتر بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، افزایش حدود 30 درصدی را داشته است.

احمد اسدی در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ در خصوص آخرین وضعیت هواشناسی در استان مازندران گفت: طی روز جاری شاهد بارش‌های پراکنده در نقاط گوناگون استان هستیم.

وی افزود: بیشترین میزان بارندگی ثبت شده در ایستگاه‌های هواشناسی استان، هلومسر آمل با 13، تلوک قائم‌شهر با 12 و بازیارخیل میاندرود با 10 میلیمتر مکعب بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در خصوص وضعیت آب‌وهوا طی روزهای آینده گفت: برای فردا و پس فردا، هوایی صاف تا نیمه‌ابری را انتظار داریم.

اسدی با بیان اینکه طی روز جاری بارش برف در ارتفاعات استان نداشتیم، ادامه داد: امروز و فردا دریا نسبتا مواج خواهد بود و صیادان نکات ایمنی را رعایت کنند.

وی در خصوص وضعیت بارندگی‌ها در استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اظهار کرد: بیشترین میزان بارندگی تاکنون در پاییز سال‌جاری در مهرماه بوده که رشد قابل توجه‌ای داشته اما در آبان‌ماه، بارندگی‌ها کمتر بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: از ابتدای سال زراعی جاری یعنی از اول مهرماه امسال تا دهم آذر ماه، بر اساس اطلاعات مرکز خشکسالی هواشناسی کشور، میانگین بارندگی‌ها طی 70 روز در حدود 240 میلیمتر بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، افزایش حدود 30 درصدی را داشته است.

اسدی گفت: با وجود کاش بارندگی در آبان‌ماه اما به دلیل افزایش محسوس بارش نزولات آسمانی در مهرماه، در مجموع شاهد افزایش میانگین بارندگی‌ها از ابتدای مهرماه تا ده آذرماه امسال نسبت به سال گذشته بوده‌ایم.

انتهای پیام/

» برچسب ها :



مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا