اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35606 مورخ:[1397-09-12 11:42:01]
پرتقال اعلای مازندران در تهران 2500 تومان / جلسات تنظیم بازار بدون خروجی!

پرتقال اعلای مازندران در تهران 2500 تومان / جلسات تنظیم بازار بدون خروجی!

قیمت پرتقال درشت، سالم، رسیده و بدون ذره‌ای لک و آفت، هر کیلو 2500 تومان به فروش می‌رسدو فروشنده نیز از این میزان قیمت فروش بسیار راضی است.

به گزارش مازند اصناف؛ خبرنگار فارس در سفری که به تهران داشت نکته بسیار مهمی نظرش را جلب کرد که این روزها همشهریان مازندرانی ما را به شدت آزار می‌دهد و آن هم بحث قیمت میوه ها و مرکبات در پایتخت است.

در اینجا باید به محصول پرتقال که خاستگاه تولیدی آن در مازندران و به ویژه باغات غرب استان است اشاره کنم که تفاوت قیمت آن در تهران با زادگاه این محصول، بسیار تأمل برانگیز است.

وقتی با یکی از این فروشندگان صحبت کردم، گفت پرتقال‌ها از مازندران به تهران آمده است و در اینجا به فروش می‌رود.

قیمت پرتقال درشت، سالم، رسیده و بدون ذره‌ای لک و آفت، هر کیلو 2 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد و فروشنده نیز از این میزان قیمت فروش بسیار راضی است.

حال اگر قرار باشد همین پرتقال با همین کیفیت در یکی از شهرهای غرب مازندران به فروش برسد در خوش‌بینانه‌ترین حالت کیلویی 4 هزار و 500 تومان برای مشتری آب می‌خورد.

سؤال اینجاست که چگونه است پرتقال مازندران پس از عبور از گردنه‌های کندوان یا هراز که بعضا یخبندان و لغزنده است و میزان استهلاک خودروی حمل کننده هم بالا می‌رود، کیلویی 2 هزار و 500 تومان به دست مشتری می‌رسد و فروشنده هم سود می‌برد؟!

چگونه است که جلسات تنظیم بازار از سوی مدیران برگزار می‌شود ولی هیچ خروجی‌ای جز عکس‌های جلسه و ژست‌های مدیران ندارد و بازار هم در تلاطم و گرانی خودش بسر می‌برد؟!

آقایان مسؤول، دوران عکس انداختن گذشته است و اگر توان مدیریت بازار را ندارید یا استعفا دهید یا صادقانه از عدم توانایی برای کنترل بازار برای مردم بگویید.

گرانی و تورم در شهرهای غرب مازندران قبل از آن که مربوط به تحریم، دلار و سکه داشته باشد مستقیما به بی‌تدبیری یا ناتوانی مدیران دارد و دود این ناتوانی به چشم رفته و فشار روانی بردوش مردم سنگینی می‌کند.

 

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا