اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35604 مورخ:[1397-09-12 10:20:01]
تعلل ستاد تنظیم بازار و سوءاستفاده شرکت‌های لبنی

تعلل ستاد تنظیم بازار و سوءاستفاده شرکت‌های لبنی

تعلل ستاد تنظیم بازار در تعیین تکلیف قیمت لبنیات موجب شده تا برخی شرکت‌های لبنی از این وضعیت سوء استفاده کرده و به دلخواه محصولات خود را قیمت گذاری کنند.

به گزارش مازند اصناف؛ بازار لبنیات مدت‌ها است که دچار آشفتگی شده و هر روز نیز دامنه این آشفتگی بیشتر می‌شود.

از ابتدای سال قیمت محصولات لبنی از سوی شرکت تولیدی بار‌ها بدون مجوز افزایش یافت این در حالی است که یک بار نیز در مردادماه گذشته قیمت لبنیات به صورت رسمی گران شد، اما این افزایش قیمت نتوانست رضایت شرکت‌های لبنی را جلب کند و پس از مدتی دوباره افزایش قیمت خودسرانه را در پیش گرفتند.

رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی پیش‌تر درباره چرایی افزایش خودسرانه قیمت‌ها گفته بود: زمانی که بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان در هر کیلوگرم شیر و مواد بسته بندی تغییرات وجود دارد، هیچ کارخانه‌ای سود آنچنانی ندارند که بتوانند این موضوع را تحمل کند بنابراین وارد زیان‌دهی می‌شوند.

وی تصریح کرده بود: برای جلوگیری از ضررو زیان و ترازنامه منفی بلافاصله ما مسئله را منعکس می‌کنیم، اما زمانی که روند تصمیم گیری کند و طولانی می‌شود، کارخانجات نمی‌توانند چند ماه دچار ضرر و زیان شوند بنابراین یک ماه صبر می‌کنند و اگر جوابی نگیرند به ناچار افزایش قیمت می‌دهند.

تعلل ستاد تنظیم بازار و مدت زمان زیادی که این ستاد صرف تصمیم گیری و تعیین تکلیف قیمت‌ها می‌کند موجب شده تا برخی شرکت‌های لبنی به دلخواه قیمت‌ها را تغییر دهند و شاهد تغییرات زیاد و حتی روزانه محصولات لبنی باشیم.

از طرفی سازمان حمایت نیز به عنوان متولی نظارت بر بازار هیچ گونه عکس العملی نسبت به تخلفات مکرر ندارد.

در حالی که قیمت‌های محصولات لبنی که در سایت ۱۲۴ که مربوط به قیمت کالا‌ها ثبت شده به هیچ عنوان در سطح بازار وجود خارجی ندارند و محصولات با قیمت‌های بسیار بالاتر به فروش می‌رسند و این سازمان عملا کارایی ندارد و دست اندرکاران این سازمان نیز از هرگونه پاسخگویی طفره می‌روند.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا