اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35586 مورخ:[1397-09-07 15:32:01]
تازه‌ترین قیمت میوه در بازار مازندران تا قیمت پایین مرکبات در بازار
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران خبر داد

تازه‌ترین قیمت میوه در بازار مازندران تا قیمت پایین مرکبات در بازار

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران ضمن اعلام تازه‌ترین نرخ انواع میوه در میادین میوه و تره‌بار گفت: قیمت مرکبات مازندران در مقایسه با سایر میوه‌ها، پایین است.

امیرحسین فخرآوران در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ در خصوص آخرین قیمت یوه در میادین میوه و تره‌بار مرکز مازندران اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم موز 11 هزار و 500 الی 12 هزار تومان، سیب دماوندی قرمز و زرد 6 تا 7 هزار تومان، انگور 4 تا 4 هزار و 500 تومان، کیوی 6 هزار و 500 تومان و گلابی 11 الی 12 هزار و 500 تومان در میادین میوه استان است.

وی در خصوص قیمت انواع مرکبات در میادین میوه گفت: قیت حال حاضر انواع مرکبات نظیر گریپ فروت 5 هزار تومان، لیمو شیرین جنوب 5 هزار تومان، پرتقال سورتینگی 2 هزار و 500 تومان، پرتقال معمولی یک‌هزار و 800 الی دو هزار تومان و نارنگی درجه یک تا سه هزار و 500 تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران با بیان اینکه قیمت مرکبات مازندران در مقایسه با سایر میوه‌ها، پایین است؛ افزود: 80 درصد مرکبات مازندران از میادین میوه، سورتینگ‌ها و باغات استان به نقاط گوناگون کشور در حال ارسال و توزیع است.

رئیس میدان میوه و تره‌بار ساری در خصوص قیمت انواع صیفی‌جات نیز عنوان کرد: هم اکنون قیمت گوجه فرنگی نو 3 هزار و 500 الی 4 هزار تومان، گوجه انباری دو هزار و 500 الی 3 هزار تومان، سیب زمینی دو هزار و 500 تومان، سیب زمینی همدان یک‌هزار و 500 تومان، پیاز سفید دو هزار تومان، خیار یزدی 3 هزار و 500 تومان و کاهو دو هزار الی دو هزار و 500 تومان است.

فخرآوران در خصوص میزان افزایش قیمت‌ها در میادین میوه نسبت به مدت مشابه سال قبل پاسخ داد: قیمت میوه طی سال‌جاری در اثر عواملی نظیر نوسانات ارزی، سرمازدگی ابتدای سال و افزایش هزینه‌های جاری نظیر سبد، حمل‌ونقل و کارگر به‌صورت عمومی با افزایش 15 تا 40 برابری و به صورت موردی در خصوص برخی میوه‌ها نظیر موز با افزایش دو برابری همراه بوده است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز استان با اشاره به اینکه فروشندگان خرده‌فروشی‌ها باید با دریافت سود 20 تا 30 درصدی محصول میوه را در بازار به فروش برسانند، متذکر شد: در مواردی مشاهده می‌شود که فروشندگان سود بیشتر دریافت می‌کنند که تخلف محسوب شده و در صورت مشاهده و ارئه گزارش، با این موضوع به‌صورت جدی برخورد می‌شود.

در حالی‌که قیمت هر کیلوگرم میوه و تره‌بار در خرده فروشی‌ها طبق گفته فخرآوران رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار مرکز مازندران، باید نهایتا با افزایش 30 تا 35 درصدی نسبت به قیمت میادین میوه و تره‌بار عرضه شود، اما قیمت‌های عرضه از مغازه‌های سطح شهر بیانگر آن است که این تفاوت قیمت در بیشتر اقلام بیش از این میزان است.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا