اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35572 مورخ:[1397-09-06 09:47:01]
 توزیع 5 هزار حلقه لاستیک بین کامیون‌داران مازندران/ دردی که با این حرف‌ها دوا نمی‌شود
مازنداصناف گزارش می‌دهد

توزیع 5 هزار حلقه لاستیک بین کامیون‌داران مازندران/ دردی که با این حرف‌ها دوا نمی‌شود

به گفته رئیس اتحادیه حمل و نقل تعاونی مازندران، هم‌اکنون در حال توزیع دور جدید لاستیک در میان بیش از 12 هزار عضو تحت پوشش این اتحادیه هستند؛ اما علیرغم توزیع 5 هزار حلقه لاستیک در میان کامیون‌داران، این میزان سهمیه، دردی از رانندگان سنگین استان دوا نمی‌کند.

محمدعلی فرجی در گفت‌وگو با مازند اصناف؛ در خصوص آخرین وضعیت توزیع لاستیک میان کامیون‌داران مازندران اظهار کرد: هم‌اکنون در حال توزیع دور جدید لاستیک در میان اعضای تحت پوشش اتحادیه حمل و نقل تعاونی مازندران هستیم.

وی افزود: در استان مازندران برای 12 هزار و 500 راننده کامیون کارت ناوگان صادر شده است، که تحت پوشش این اتحادیه هستند.

رئیس اتحادیه حمل و نقل تعاونی مازندران در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص الویت تخصیص لاستیک به اعضا بر اساس چه معیاری است، گفت: الویت سهمیه به کامیون‌داران بر اساس کارکرد رانندگان است.

فرجی ادامه داد: رانندگان کامیون‌های با عمر صفر تا 10 سال کارکرد بالای 20 هزار کیلومتر، 10 تا 20 سال بالای 15 هزار کیلومتر، 20 تا 30 سال بالای 10 هزار کیلومتر و کامیون‌های با عمر بیش از 30 سال به بالا کارکرد بیش از 7 هزار و 500 کیلومتر مشمول سهمیه یک جفت لاستیک به قیمت مصوب خواهند شد.

وی در خصوص قیمت این لاستیک‌ها بیان کرد:  قیمت حال حاضر لاستیک در بازار بیش از  14 میلیون تومان است که لاستیک سهمیه‌ای که به ما تعلق و در اختیار رانندگان قرار می‌دهیم 4 میلیون تومان است و با توجه به اختلاف فاحش قیمت و از سویی دیگر سهمیه بسیار کم آن در مقایسه با اعضای تحت پوشش، ما به جهت پاسخگویی تحت فشار هستیم و همواره با اعتراضات شهرهای گوناگون و تقاضاهای مکرر برای افزایش سهمیه مواجه هستیم.

رئیس اتحادیه حمل و نقل تعاونی مازندران با بیان اینکه تاکنون توزیع لاستیک به 80 درصد از مشمولان تحت پوشش انجام شده است؛ اضافه کرد: قیمت هر جفت لاستیک تحویلی ایرانی به رانندگان 2 میلیون تومان و لاستیک تحویلی خارجی 4 میلیون تومان است که قیمت حال حاضر بازار لاستیک ایرانی 7 تا 8 میلیون و لاستیک خارجی 15 تا 16 میلیون تومان است.

فرجی گفت: نیاز سالانه مصرف لاستیک کامیون‌داران در کشور به 5 هزار جفت لاستیک است که در حال حاضر تنها یک‌هزار جفت آن در داخل کشور تولید می‌شود و مابقی آن می‌بایست از خارج از کشور تامین شود که در شرایط تحریم فعلی، مسئولان امر را با مشکل مواجه کرده است.

گفتنی است علیرغم توزیع 5 هزار حلقه لاستیک در میان کامیون‌داران اما این میزان سهمیه دردی از رانندگان سنگین استان دوا نمی‌کند چرا که اگر به هر راننده حداقل 4 جفت هم داده شود با توجه به جمعیت 12 هزار و 500 نفری دارای کارت ناوگان در استان نیاز به 100 هزار حلقه لاستیک است تا بخشی از مشکلات آنان برای حمل‌ونقل و تردد مرتفع شود.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا