اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35571 مورخ:[1397-09-05 14:37:01]
بیش از 92 درصد شالیکوبی‌های نور سنتی‌اند
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نور:

بیش از 92 درصد شالیکوبی‌های نور سنتی‌اند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نور از فعالیت 40 واحد کارخانه شالیکوبی در شهرستان نور خبر داد و گفت: از این تعداد 37 واحد سنتی و 3 واحد دیگر مدرن است.

به گزارش مازند اصناف؛ رحمت‌الله بابایی از فعالیت 40 واحد کارخانه شالیکوبی در شهرستان نور خبر داد و گفت: از این تعداد 37 واحد سنتی و 3 واحد دیگر مدرن است.

 

وی افزود: این شهرستان با تولید سالانه 22 هزار تن برنج سفید و عرضه آن به بازار توانسته 8 درصد از برنج سفید مصرفی استان را تامین کند.

 

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نور خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده صاحبان واحدهای سنتی شالیکوبی این شهرستان با ثبت‌نام در سامانه بهین‌یاب و بهره‌گیری از تسهیلات واگذار شده از سوی دولت، بتوانند این واحدها را از سنتی به مدرن تبدیل و موجب تولید برنج سفید بیشتر و کاهش ضایعات آن شوند.

 

بابایی متذکر شد: شهرستان نور دارای 8 هزار و 933 هکتار زمین شالیزاری است که  38 هزار و  412 تن شلتوک برنج از آن برداشت شد.

 

بنا به گفته این مسئول، سهم شالیکوبی‌های مدرن این شهرستان تنها 7.5 درصد از مجموع واحدهای فعال در نور است که مابقی آن یعنی 92.5 درصد، سهم شالیکوبی‌های سنتی است که نشان از حجم بالای ضایعات برنج در این شهرستان دارد.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا