اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35547 مورخ:[1397-08-30 10:08:01]
حبس و جزای نقدی در انتظار شکارچیان غیرمجاز پرندگان در مازندران
دادستان مرکز مازندران اعلام کرد

حبس و جزای نقدی در انتظار شکارچیان غیرمجاز پرندگان در مازندران

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با بیان اینکه برنامه دستگاه قضایی استان مازندران در خصوص شکار غیرمجاز و بی‌رویه پرندگان، برخورد جدی و بدون تعارف با متخلفان است گفت: حبس و جزای نقدی در انتظار شکارچیان غیرمجاز خواهد بود.

سیدیئنس حسینی عالمی در گفتوگو با مازند اصناف؛ با بیان اینکه برنامه دستگاه قضایی استان مازندران در خصوص شکار غیرمجاز و بی‌رویه پرندگان، برخورد جدی و بدون تعارف با متخلفان است؛ اظهار کرد: حبس و جزای نقدی در انتظار شکارچیان غیرمجاز خواهد بود.

وی با بیان این مطلب افزود: دغدغه و برنامه دادگستری استان مازندران، جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز پرندگان و ترویج شکار مجاز است که در این راستا جلسه‌ای نیز به ریاست رئیس کل دادگستری و مسئولین ذیربط استانی برگزار و روش‌های برخورد با شکارچیان غیرمجاز ابلاغ شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران تصریح کرد: فقط شکاری که مورد تأیید محیط زیست باشد، مجاز و قانونی است و بقیه شکارگاه‌ها و صیدگاه‌ها باید در سطح استان جمع آوری شود.

دبیر ستاد حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان مازندران خاطرنشان کرد: در همین راستا، بیش از 500 تور غیر مجاز صید و شکار طی عملیاتی سراسری در هفته گذشته در سطح استان جمع آوری شد که این برنامه مستمر و ادامه‌دار خواهد بود.

حسینی عالمی تأکید کرد: مشکل ما در این خصوص، فقط شکار پرندگان مهاجر نیست و شکار غیرمجاز باید در زیست گاه‌های سراسر استان جمع آوری و با این مسأله مقابله شود.

وی با بیان اینکه تاکنون در این رابطه برای چند نفر پرونده قضایی تشکیل شده است، یادآور شد: رئیس کل دادگستری نیز به عنوان رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری مازندران در خصوص مقابله با شکارچیان غیرمجاز تاکید دارند و جلساتی نیز به صورت منظم در این راستا برگزار می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید برای مقابله با صید بی‌رویه پرندگان فرهنگ‌سازی کنند، متذکر شد: سخنرانی و اطلاع رسانی ائمه جمعه و سایر مسئولان محلی و شهرستانی نیز برای معرفی قانون در این مورد بسیار موثر خواهد بود.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا