اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35525 مورخ:[1397-08-27 13:07:01]
دستگیری 13 عضو یک شرکت هرمی در نوشهر
معاون فرماندهی انتظامی مازندران خبر داد

دستگیری 13 عضو یک شرکت هرمی در نوشهر

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران از دستگیری 13 نفر از اعضای یک شرکت هرمی در شهرستان نوشهر، خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت و عضوگیری یک شرکت هرمی در شهرستان نوشهر، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی آن فرماندهی قرار گرفت.
 
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران، تصریح کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی، اعضای این شرکت هرمی که با وعده استخدام افراد در یکی از شرکت‌های دولتی و دریافت کارت پایان خدمت برای مشمولان، سوژه‌های مورد نظر را انتخاب و آنان را وادار به عضویت و عضوگیری برای این شرکت می‌کردند، شناسایی شدند.
 
باقری اظهار کرد: پس از هماهنگی‌های قضایی کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی نوشهر با تشکیل تیم‌های عملیاتی 13 نفر از سرشاخه‌های اصلی این شرکت هرمی را دستگیر کردند.
 
وی با اشاره به این که برابر بررسی‌های به عمل آمده متهمان تاکنون بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده‌اند، افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند و موضوع در دست بررسی است.
 
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران ادامه داد: شیادان فعال در دسیسه‌های هرمی، با استفاده از شیوه‌های روان‌شناسی، افراد را به عضو شدن در زیرگروه‌های خود ترغیب می‌کنند.
 
وی با اشاره به اینکه ، وعده‌ سرمایه‌گذاری با دریافت سود بالا، مهم‌ترین شگرد شرکت‌های هرمی است، از مردم خواست: از هرگونه فعالیت اقتصادی که متولیان آن ادعای درآمدی غیرعادی، به‌ویژه در مدت زمان کوتاهی را دارند، دوری کرده و ضمن تامل در انجام معاملات وسوسه‌انگیز در صورت شناسایی افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند مراتب را به پلیس اطلاع دهند.
 
انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا