اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35515 مورخ:[1397-08-26 14:58:01]
عملکرد انعقاد 116 درصدی قراردادهای تسهیلات اشتغال روستایی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد

عملکرد انعقاد 116 درصدی قراردادهای تسهیلات اشتغال روستایی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از انعقاد 116 درصدی قراردادهای تسهیلات اشتغال روستایی در استان مازندران خبر داد.


به گزارش مازند اصناف؛ کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال اظهار کرد: در بخش تسهیلات روستایی و عشایری با توجه به اینکه استان مازندران 165 میلیارد و 500 میلیون تومان در فاز اول در انتهای سال قبل ابلاغ شد، خوشبختانه نسبت به جذب این اعتبار، توفیقات خوبی داشتیم.

وی افزود: در این راستا استان مازندران، 116.5 درصد از اعتبار تخصیصی را جذب داشته‌ایم و ملاک این رتبه، انعقاد قرار داد بوده است که خوشبختانه از این مبلغ، ضمن جذب، پرداخت هم داشتیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: با احتساب این موضوع، استان مازندران در حوزه تسهیلات روستایی، هم اکنون پرداختی خود را به صفر رسانده است و از آن سو، منتظر ابلاغ مرحله دوم هستیم.

اصغری بیان کرد: آن گونه که طی هفته گذشته به ما اطلاع‌رسانی شد اعلام شده است که یک‌دوم از 165 میلیراد تومان مرحله بعدی را ان‌شاءالله طی هفته آینده به همه استان‌ها از جمله مازندران ابلاغ شود که خوشبختانه مزیت ما نسبت به فاز اول این طرح، طرح‌های آماده قابل پرداختی است که داریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر ما بیش از 2.5 برابر اعتبار کل مبلغ پیش‌بینی شده برای استان را، طرح‌هایش را به کارتابل بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی ارسال کرده‌ایم و به این ترتیب، مشکل و دغدغه‌ای برای ثبت‌نام طرح در استان نداریم و اگر سامانه هم برای مرحله دوم باز نشود، ما از حیث ثبت‌نام طرح هیچ‌گونه مشکلی نداریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: انتظار ما آن است که ابلاغیه مرحله دوم هر چه زودتر به دست ما برسد و فکر می‌کنم زمان و پروسه‌ای که در مرحله اول گذرانده‌ایم، در این مرحله به یک‌سوم کاهش پیدا کند، چرا که طرح‌های ما آماده است، تجربه ما در کمیته فنی راهگشا است، ضمن آن‌که زمینه‌ها در بسترسازی اجرای طرح در دبیرخانه فراهم شده است تا بتوانیم بهتر راحت‌تر با کیفیت بالاتر، جذب اعتبارات این مرحله را داشته باشیم.

اصغری در خصوص جزییات اقدامات انجام گرفته در مرحله اول تسهیلات روستایی و عشایری در مازندران اعلام کرد: ما تقریبا یک‌هزار و 200 طرح پرداخت شده در مرحله اول را از میان بیش از 6 هزار طرح‌ثبت‌نامی در استان داشتیم؛ که این نشان می‌دهد که تنوع طرح‌ها در استان مازندران نسبت به سایر استان‌های کشور بسیار بالا بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران متذکر شد: هدف و سیاست دولت و همچنین آئین‌نامه‌ای که برای ما تعریف کرده‌اند، این بوده است که پول‌پاشی صورت نگیرد و تنها به واجدین شرایط این تسهیلات پرداخت شود که البته با الویت طرح‌های کوچک، سپس متوسط و بزرگ صورت گیرد که در استان مازندران، تنوع طرح‌ها در هر سه سطح وجود داشته است.

وی با اشاره به مطلب فوق افزود: این موضوع باعث شده است که ما، سرانه ایجاد یک نفر اشتغال که در آئین نامه 75 میلیون تومان در نظر گرفته شده است در استان مازندران به 53 میلیارد تومان رسید؛ چرا که ما در استان، طرح‌های خرد، متوسط و بزرگ را داشتیم.

اصغری یادآور شد: از این جهت ما در مرحله اول خوشبختانه، بهترین شرایط را داشتیم که باید با اعتبارات در نظر گرفته شده حدود 3 هزار و 400 فرصت شغلی را ایجاد کنیم، نظارت را شروع کردیم، فرمتی را در این خصوص تهیه کردیم و از هفته آینده این طرح دانه به دانه، واحد به واحد و طرح به طرح در شهرستان‌ها اجرا خواهد شد، تا با پایش و راست‌آزمایی کمیته نظارت بتوانیم در مرحله دوم موفق‌تر عمل کنیم.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا