اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35509 مورخ:[1397-08-26 14:27:01]
 ویلاسازی مزارع مازندران را تهدید می‌کند
رئیس مجمع نمایندگان مازندران:

ویلاسازی مزارع مازندران را تهدید می‌کند

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه قیمت محصولات کشاورزی در استان پایین است، تغییر کاربری و ویلاسازی را تهدید فراروی مزارع اعلام کرد.

به گزارش مازند اصناف؛ علی اسماعیلی صبح شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان با بیان اینکه سال سال اقتصادی مقاومتی است گفت: با مدرن سازی شالیکوبی ها می توانیم بخش زیادی از سرمایه هایی که هدر می رود را حفظ و از ضایعات جلوگیری کنیم.

وی خواهان اصلاح و نوسازی ساختار شالیکوبی های سنتی در استان شد و با توجه به اهمیت صادرات محصولات کشاورزی در استان افزود: در این بخش به دلیل نداشتن تجربه تاریخی، لازم است کمیته ویژه ای از سوی معاونت اقتصادی استانداری مازندران در زمینه صادرات و رفع موانع فراروی ایجاد شود.

اسماعیلی با بیان اینکه قیمت تمام شده کالای کشاورزی در استان بالا است عنوان کرد: متاسفانه قیمت محصولات کشاورزی به صرفه نیست و اکثر زمین ها و اراضی کشاورزی در حال تبدیل شدن به ویلا و تغییر کاربری است.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس، لایروبی آب بندان ها و انهار کشاورزی را امری ضروری دانست و گفت: منابع آبی در امر کشاورزی اهمیت دارد و باید به لایروبی آب بندان ها توجه اساسی شود.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا