اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35489 مورخ:[1397-08-24 12:15:01]
پایش 162 فروشگاه سموم کشاورزی در ساری/12 واحد متخلف به تعزیرات معرفی شد
مدیر جهاد کشاورزی ساری خبر داد

پایش 162 فروشگاه سموم کشاورزی در ساری/12 واحد متخلف به تعزیرات معرفی شد

مدیر جهاد کشاورزی ساری از پایش 162 واحد فروش و عرضه سموم و آفت كش در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مازند اصناف؛ رضا پورفلاح از پایش 162 فروشگاه عرضه سموم نباتی توسط اکیپ های نظارتی شهرستان ساری در هفت ماهه امسال خبر داد و گفت: در این شهرستان 178 فروشگاه عرضه سموم نباتی بخش تعاونی و خصوصی وجود دارد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری با اشاره به نقش مدیریت صحیح مصرف کود شیمیایی و سم در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی، گفت: هدف از این پایش ها، توزیع سموم غیرمجاز، حذفی و تاریخ گذشته، عدم تغییر در بسته بندی سموم و عدم فروش سموم قاچاق است.

 

پورفلاح خاطرنشان کرد: هرگونه تغییر در بسته بندی و دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم ممنوع و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی ضروری است.

 

این مسؤول ادامه داد: حضور مسؤول فنی در فروشگاه، ثبت اطلاعات کامل فروش سموم، فروش سموم بدون نسخه گیاهپزشکی، خرید سموم از شرکت های پخش مجاز، عدم وجود سموم تاریخ منقضی در فروشگاه، ثبت اطلاعات در سیستم مانیتورینگ سموم، عرضه و ميزان و انواع فروش سموم و آفت كش ها،‌ بررسي وضعيت محيطي و نحوه مديريت ‌سموم فاسد سنواتي در این پایش مورد بررسي قرار گرفت.

 

وی تاکید کرد: فروش سموم تاریخ گذشته ممنوع بوده و توزیع کنندگان موظف هستند از توزیع آن خودداری کنند و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد.

 

پورفلاح در خاتمه گفت: در این بازدید ها، 12 واحد متخلف عرضه و فروش سموم به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا