اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35487 مورخ:[1397-08-24 12:06:01]
تعداد صادرکنندگان در مازندران کم است
سرپرست استانداری مازندران:

تعداد صادرکنندگان در مازندران کم است

سرپرست استانداری مازندران، با اشاره به تولید قابل توجه محصولات مختلف از جمله مرکبات گفت: متاسفانه افراد صادرکننده در استان کم داریم و باید این بخش تقویت شود.

به گزارش مازند اصناف؛ احمد حسین زادگان صبح پنجشنبه در کارگروه اشتغال استان، با اشاره به تولید مرکبات در استان یادآور شد: در استان مازندران صادرکننده کم داریم و باید در این بخش برنامه ریزی شود.

وی با اظهار اینکه سال قبل ۲۳ هزار تن مرکبات در استان صادر شده است گفت: سهم تجار مازندران از این میزان حدود پنج هزار تن بوده است.

سرپرست استانداری مازندران همچنین خواهان نیازسنجی اشتغال از سوی دانشگاه ها و مراکز علمی در استان شد و گفت: باید متناسب با نیاز بازار اشتغال ایجاد کنیم.

وی از بانکهای خواست تا برای ارائه تسهیلات اشتغال به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی حمایت لازم داشته باشند و گفت: امیدواریم با ارائه تسهیلات و ایجاد اشتغال، افراد توانمندسازی شده و از گردونه حمایت خارج شوند.

سرپرست استانداری مازندران، مشاوره، نظارت و پایش تسهیلات و طرح های اشتغالی و خوداشتغالی را ضروری دانست و برای حمایت از تولیدات خواهان راه اندازی شرکت هایی برای خریداری محصولات تولیدی شده است.

حسین زادگان با عنوان اینکه راهی نداریم جز اینکه از حالت تک محصولی خارج شویم و به تولید محصولات مختلف بها دهیم گفت: صادرات، توجه به تولید و اشتغال سبب ارزآوری و رونق تولیدی خواهد شد.

وی با بیان اینکه تحصیلات مطابق و منطبق با بازار کار نیست، خواهان آن شد تا در راه اندازی رشته های دانشگاهی به نیازهای بازار کار توجه اساسی شود.

مرجع: مهر


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا