اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35486 مورخ:[1397-08-24 12:04:01]
صادرات 110 هزار تن کیوی طی سال گذشته از مازندران
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران خبر داد

صادرات 110 هزار تن کیوی طی سال گذشته از مازندران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: سال قبل ۱۱۰ هزار تن کیوی و ۲۳ هزار تن مرکبات از استان به خارج صادر شده است.

به گزارش مازند اصناف؛ حسن خیریانپور در کارگروه رفع موانع صادرات مرکبات و کیوی با اشاره به اینکه مازندران بالغ بر هفت میلیون تن تولید محصولات کشاورزی دارد، گفت: از این رقم؛ محصول مرکبات با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتن و کیوی با ۱۸۰ هزار تن تولید از اهمیت خاصی در میان تولیدات کشاورزی برخوردار است.

خیریانپور وجود ۳ بندر فعال با ۲۸ اسکله و ظرفیت ۱۳ میلیون تن را یک ظرفیت برای صادرات محصولات مختلف استان بویژه مرکبات و کیوی دانست و خاطرنشان ساخت: دولت امسال بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای صادرکنندگان حوزه کشاورزی در نظر گرفته است.

وی با اعلام این که در سال گذشته بالغ بر ۲۳ هزار تن مرکبات و ۱۱۰ هزار تن کیوی استان صادر شده است، یادآور شد: باید در صادرات مرکبات بیش از پیش فعال عمل کنیم و در خصوص بازرگانی داخلی در کمیته مرکبات تصمیم گرفتیم تا نهادهای مسئول فعال تر عمل نمایند.

حسین زادگان سرپرست استانداری مازندران نیز بر ضرورت تشکیل یک اتاق عملیات ویژه برای رفع موانع صادرات تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: موضوع مشوق های صادراتی، مسایل گمرکات، بازاریابی در کشورهای هدف، موضوع قرنطینه، تسهیل فرآیندهای اداری و ... از مسائلی است که باید از طریق اتاق عملیات ویژه برای توسعه صادرات با جدیت پیگیری شود.

وی با اشاره به این که وظیفه دولت؛ تسهیل گری و شناسایی موانع و رفع آن است و باید زمینه را برای تحقق قابلیت های صادراتی در حوزه مرکبات و کیوی به صورت عملیاتی فراهم کنیم، گفت: حجم تولید مرکبات در مازندران بالاست و باید در حوزه بازرگانی داخلی و خارجی موثرتر عمل کنیم.

سرپرست استانداری مازندران با تاکید بر این که برای توسعه صادرات باید موانع واقعی را شناسایی و رفع کرد، افزود: باید افراد قوی و موثر را برای تجمیع ظرفیت ها در حوزه صادرات مرکبات و کیوی در قالب یک کنسرسیوم به همکاری جدی طلبید.

 

مرجع: مهر

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا