اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35484 مورخ:[1397-08-24 11:55:01]
میزان واقعی اشتغال بخش صنعت مازندران 58 هزار نفر است/استقبال واحدهای صنعتی استان از کارگران ماهر
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی مازندران:

میزان واقعی اشتغال بخش صنعت مازندران 58 هزار نفر است/استقبال واحدهای صنعتی استان از کارگران ماهر

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران گفت: میزان اشتغال بخش صنعت در مازندران به استناد پروانه‌های فعالیت صادره، 61 هزار و 511 نفر و اشتغال واقعی آن‌ها 58 هزار و 61 نفر اعلام شده است.

سیدمصطفی موسوی در گفت‌وگو با مازند اصناف اظهار کرد: به‌رغم اینکه برخی‌ها هر روزه از خروج نیروهای کارگری در واحدهای تولیدی استان صحبت می‌کنند، اما واقعیت این است که شهرک‌های صنعتی به‌شدت به‌دنبال جذب نیروهای متخصص و ماهر کارگری هستند.
 
میزان واقعی اشتغال در بخش صنعت مازندران
وی افزود: بر اساس آمارهای رسمی، میزان اشتغال بخش صنعت در مازندران به استناد پروانه‌های فعالیت صادره، 61 هزار و 511 نفر و اشتغال واقعی آن‌ها 58 هزار و 61 نفر اعلام شده است.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران ادامه داد: بخش تولیدی و صنعتی مازندران به‌شدت به نیروهای کار ماهر در همه بخش‌ها نیازمند است، اما قالب کار نیروها، معطوف به کارگری شده است.
 
استقبال واحدهای صنعتی مازندران از نیروهای کارگر ماهر

موسوی خاطرنشان کرد: اکنون در همه واحدهای تولیدی و صنعتی مازندران، نیروهای کارگر ماهر که تخصص ویژه‌ای در شغل مرتبط به فعالیت خود داشته باشند، با استقبال صاحبان واحدها روبرو خواهند شد.

خروجی دانشگاه‌ها پاسخگوی نیاز استان نیست
وی با اشاره به اینکه متأسفانه خروجی دانشگاه‌ها پس از فارغ التحصیلی نتوانسته نیروی مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی استان را از جهت نیروهای مهارت دیده و متخصص تأمین کند؛ بیان کرد: خروجی بیشتر دانشگاه‌ها، مدرک گرایی بوده که این نوع نگاه و دیدگاه در بازار کار و سرمایه جوابگوی همه نیازها نیست.

تشکیل کمیته پایش زیست محیطی در شهرک‌های صنعتی مازندران
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران در بخش دیگری از این گفت‌وگو ضمن اعلام  و نواحی صنعتی استان، عنوان کرد: با توجه به تفاهم‌نامه منعقد شده سازمان صنایع کوچک و شهرك‌های صنعتی ایران و سازمان حفاظت محیط زیست، کمیته پایش مستمر و ملاحظات زیست محیطی در استان تشکیل شد.
 
موسوی با بیان اینکه اولین جلسه این کمیته با حضور نمایندگان سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان صمت، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و شرکت شهرک‌های صنعتی برگزار شد؛ گفت: در این جلسه، پس از بررسی ضوابط استقـرار واحدهای توليـدی در شهـرک‌ها و نواحی صنعتی، وضعیت عملکرد تمامی تصفیـه خانه‌های فاضلاب و واحـدهای آب‌رو و برخی از آلاینده‌های صنعتی شناسایی و مورد بررسی قرار گرفت.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران در پایان متذکر شد: بر اساس برنامه زمان‌بندی شده، اعضای این کمیته با حضور در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، نسبت به بازدید و جلسه با واحدهای تولیدی و صنعتی اقدام و نتایج حاصله را در قالب پیشنهاد کمک کمیته پایش، به استانداری اعلام خواهند کرد.

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا