اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35448 مورخ:[1397-08-21 12:13:01]
سقوط از راتفاع عمده‌ترین دلیل مرگ کارگران در حوادث کار/ 12 کشته طی مهرماه امسال
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبر داد

سقوط از راتفاع عمده‌ترین دلیل مرگ کارگران در حوادث کار/ 12 کشته طی مهرماه امسال

در سال‌های متوالی عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق گرفتگی است به نحوی که در مهر ماه سال‌جاری 6 مورد مرگ های ناشی از حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی و 6 مورد نیز برق گرفتگی می باشد.

علی عباسی در گفت‌وگو با  مازند اصناف اعلام کرد: در مهر ماه سال‌جاری 12 نفر (همگی مرد ) در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست

دادند که این رقم در مقایسه بامدت مشابه سال قبل که 8 نفر بود، افزایش داشته است.


وی افزود: طی این مدت، بیشترین آمار تلفات حوادث کار در شهرستان های تنکابن و بهشهر هر کدام با 3 و شهرهای آمل، بابلسر، ساری، سوادکوه، نور و فریدونکنار هر کدام با یک مورد فوتی ثبت شده است که از این تعداد ذکر شده 9 نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند .


مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در خصوص تفکیک سن متوفیان خاطرنشان کرد: سنین 41 تا 50 سال با 5 مود دارای بیشترین فوتی و سنین 31 تا 40 و 21تا 30 هر کدام با 2 فوتی و بیش از 61 و کمتر از 20 هر کدام با یک فوتی در رتبه های بعدی قرار دارند.


این مسئول تصریح کرد: در سال‌های متوالی عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق گرفتگی است به نحوی که در مهر ماه سال‌جاری 6 مورد مرگ های ناشی از حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی و 6 مورد نیز برق گرفتگی می باشد.

 

عباسی بیان کرد: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد 88 نفر مصدوم (84 مرد و مابقی زن)ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 3 درصد افزایش داشت.

این مقام اجرایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان می‌باشد؛ گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

 

انتهای پیام/

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا