اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 35421 مورخ:[1397-08-15 14:43:01]
دلیل عدم حضور مناسب مهندسان در انتخابات نظام مهندسی بررسی شود
معاون استاندار مازندران:

دلیل عدم حضور مناسب مهندسان در انتخابات نظام مهندسی بررسی شود

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: حضور بیش از 7 هزار نفر در انتخاباتی که 35 هزار عضو دارد باید به صورت جدی مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش مازند اصناف؛ علی نبیان بعد از ظهر امروز در مراسم معارفه هیأت مدیره دوره هشتم نظام مهندسی ساختمان مازندران اظهار کرد: همه کمک کنیم که بتوانیم گام مناسبی برای توسعه استان مازندران برداریم.

وی با اعلام اینکه مازندران ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه دارد، گفت: اگر در کنار هم باشیم می‌توانیم ظرفیت‌های ملی را به نیروهای استان اختصاص دهیم.

معاون عمرانی استاندار مازندران با اعلام اینکه جامعه مهندسی که می‌تواند پشتوانه قوی باشد، به خاطر کوچک‌ترین مسائل با هم دیگر دغدغه دارند، ادامه داد: این زیبنده استان مازندران نیست، اگر به وفاق و همدلی نرسیم مشکلات دوره هفتم دوباره تکرار می‌شود.

نبیان با اعلام اینکه در شرایط خاص اقتصادی قرار داریم، گفت: اعضای هیأت مدیره همچنان که برای کسب آرا در مناطق استان مازندران حضور پیدا می‌کردند پس از انتخابات هم بازدید مستمر را در دستور کار خود قرار دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران نیز اظهار کرد: تلاش کردیم که هیچ‌گونه حرف و حدیثی و شائبه‌ای در مسیر انتخابات نظام مهندسی ساختمان وجود نداشته باشد.

عبدالله بهادری با اعلام اینکه همه تلاش ما برای برگزاری با کیفیت انتخابات نظام مهندسی ساختمان بوده است، تصریح کرد: پس از اعلام نتایج تنها یک مورد اعتراض داشتیم که این موضوع خارج از بحث هیأت مدیره بوده است و در فضای مجازی مطرح شده است.

وی با اعلام اینکه 30 جلسه کاری هیأت نظارت و هیأت اجرایی برگزار شده است، گفت: 53 نفر شرکت کننده داشتند و تنها دو نفر در هیأت نظارت رد شدند و علت آن هم بحث عدم تکمیل مدارک بوده است که با استعفای پنج نفر 46 نفر در انتخابات شرکت کردند و در 18 حوزه انتخابات پیگیری شده است.

بهادری خاطرنشان کرد: در روز مقرر از ساعت 9 تا 17 عصر انتخابات و رای گیری برای تمدید مدت زمان انتخابات از ناحیه شرق و غرب استان به شدت تحت فشار بودم، در شرق استان علاقه‌ای به تمدید زمان انتخابات نبوده است ولی در غرب استان پیگیری برای تمدید دو ساعته مدنظر بوده است که در نهایت با تصمیم‌گیری انتخابات به مدت یک ساعت تمدید شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران بیان کرد: در انتخابات مستقل  و محکم عمل کرده‌ایم و به‌گونه‌ای که شائبه‌ای وجود نداشته باشد و بازدیدها در حوزه‌های انتخاباتی به صورت مستمر انجام شده بود.

این مسؤول اضافه کرد: از 35 هزار نفر عضو حدود 20 و دو دهم درصد نزدیک به بیش از 7 هزار نفر مشارکت داشتند.

بهادری با اعلام اینکه رقم رای کسب شده برای نفر اول چندان مناسب نیست، یادآور شد: در فعالیت مجموعه 35 هزار نفری  قطعا تخلفات و مشکلاتی وجود دارد ولی در مقایسه با سایر استان‌ها میزان چالش‌ها و تنش‌ها و تخلفات کمتر از سایر استان‌ها است.

وی ادامه داد: تنش‌ها و تخلفات در همه استان‌های کشور در نظام مهندسی وجود دارد که دلیل این هم خود اعضای نظام مهندسی هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران با اعلام اینکه مازندران مستحق اینگونه برخوردهای نامناسب در نظام مهندسی ساختمان نیست، گفت: عدم برآورده شدن نیازهای اعضا نظام مهندسی توسط هیأت مدیره یکی از دلایل کاهش حضور در انتخابات است.

وی اضافه کرد: پرداختن به مسائل بی اهمیت درون سازمان و کم توجهی به مسائل اصلی در سازمان می‌توان از دیگر دلائل عدم مشارکت اعضا می‌توان ذکر کرد.

بهادری با اعلام اینکه در بحث خزانه‌دار با مشکلاتی مواجه شده بودیم، گفت: در هیأت مدیره هشتم نظارت خودمان را به صورت قانونی انجام می‌دهیم تا چالش‌های از این دست در این دوره انجام نشود.

 

مرجع: فارس

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا